| Bla1990 a întrebat:

Mai am un cont de TPU, care a fost suspendat. Am primit un email cum ca dupa o luna mi se va incheia suspendarea la cerere. Mai exact ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra pe contact si scrie-i moderatoarei (Cristina). Iti va reactiva contul daca ai respectat regulile scrise de cel de mai sus (care nu ti-a raspuns la intrebare ci ti-a spus altceva).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU ai voie să faci "cont multiplu" pe TPU!

Regulamentul NU permite decât un SINGUR cont!

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

"43. Ce nu pot face utilizatorii suspendati?
Membrii TPU care, in ciuda avertismentului primit, continua sa foloseasca un limbaj injurios/ obscen sau sa nu respecte regulile site-ului vor fi trecuti pe statutul "Suspendat". Timp de o luna sau trei, in functie de decizia adminului, ei:
- vor putea posta maxim 5 raspunsuri pe zi, iar acestea vor fi moderate
- nu vor putea posta nici o intrebare pe perioada suspendarii
- raspunsurile lor vor fi marcate special in lista de raspunsuri
- profilele lor de utilizator vor fi marcate cu utilizator suspendat.

La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuti la cerere pe statutul "activ", cu exceptia acelor utilizatori care au continuat sa profereze injurii in raspunsurile lor pe perioada suspendarii. Conturile utilizatorilor care vor continua sa foloseasca un limbaj injurios sau obscen dupa ce suspendarea a fost revocata vor fi eliminate. De asemenea, utilizatorii care, dupa revocarea suspendarii, incalca politica site-ului in orice fel vor fi eliminati de pe site." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#43

Deci, trebuie să te hotărăşti cu ce cont activ rămâi, iar celălalt trebuie şters!

Toate cele bune.

| dannyel86 a răspuns:

Membrii TPU care, in ciuda avertismentului primit, continua sa foloseasca un limbaj injurios/ obscen sau sa nu respecte regulile site-ului vor fi trecuti pe statutul "Suspendat". Timp de o luna sau trei, in functie de decizia adminului, ei:
- vor putea posta maxim 5 raspunsuri pe zi, iar acestea vor fi moderate
- nu vor putea posta nici o intrebare pe perioada suspendarii
- raspunsurile lor vor fi marcate special in lista de raspunsuri
- profilele lor de utilizator vor fi marcate cu utilizator suspendat.

La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuti la cerere pe statutul "activ", cu exceptia acelor utilizatori care au continuat sa profereze injurii in raspunsurile lor pe perioada suspendarii. Conturile utilizatorilor care vor continua sa foloseasca un limbaj injurios sau obscen dupa ce suspendarea a fost revocata vor fi eliminate. De asemenea, utilizatorii care, dupa revocarea suspendarii, incalca politica site-ului in orice fel vor fi eliminati de pe site.