| anonim_4396 a întrebat:

Mai mult o afirmatie decat o intrebare. Am facut aici quiz-ul cu capitalele lumii si rog moderatorii sa afle ca Cehoslovacia nu mai exista de 30 de ani. De unde au luat-o, dintr-un manual de geografie din 1988?

https://ibb.co/rfx5LyG

5 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Salut!

Multumim pentru precizare si atentionare, dar nu acela e manualul dupa care ne-am inspirat happy Stam bine la capitolul geografie!

Intrebarea facea referire la capitala acelei tari in perioada cand ea exista. Care "era" capitala Cehoslovaciei, nu care e.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Foarte tare, bravo!

| Bizon95 a răspuns:

Scrie la utilizatorul tpu.ro:
https://www.tpu.ro/utilizator/TPU
sau in contact
https://www. tpu.ro/contact

moderatorii se uita pe peste tot (inclusiv pe intrebarea ta de aici) insa asa e mai rapid sa atragi atentia

in alta ordine de idei, nu stiu cat de bine merge afacerea TPU, dar hardware e lent (daca modifici un raspuns trec minute bune pana apare modificarea) si sunt o tona de chestii aiurea, dar pe care nu le rezolva nimeni, cum ar fi cand raspunzi cuiva, ar trebui sa fie o structura arborescenta (ca pe reddit) sub raspunsul la care s-a dat reply nu sa apara un mesaj aiurea si sa te duci 5 pagini mai incolo sa iti vezi raspunsul ca nu mai tii minte, iar ce e si mai aiurea e ca asta PRACTIC schimba subiectul, pentru ca ceilalti care discutau despre intrebare s-ar putea sa se trezeasca cu 3-15 raspunsuri la cearta unora si sa nu mai poata avea nici o coerenta (nu poti sa discuti doua sau mai multe idei in acelasi thread in acelasi timp fara ca site-ul sa faca distinctia intre ele... asa cum face reddit)

| danbnz a răspuns (pentru Bizon95):

Foarte bune si la obiect observatiile tale la adresa TPU.
As mai adauga ceva... ar fi placut sa implementeze si un night mode pentru site, ma spart albul asta.

| Bizon95 a răspuns (pentru danbnz):

DAP, ar fi extraordinara o "dark theme"winking