| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a fost stearsa o intrebare si nu inteleg, de ce? Adica mie mi s-a parut ca respecta toate regulile de pe TPU si categoria nu mai tin minte care era dar parca era si aia in regula. Intrebarea era parca,, Pe ce site pot vedea filmul Death Note? ", ce-i in neregula la ea? Deci Death Note era un film facut dupa manga si seria tv Death note si este facut un film real si doream sa stiu unde-l pot vedea. Nu stiu sigur la ce categorie am pus intrebarea, la benzi desenate sau la filme/seriale dar nu-mi aduc aminte. Poate cineva sa ma lamureasca ce-a fost gresit/ in neregula la intrebarea mea? P.S : Vreau sa stiu doar din simpla curiozitate.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai probabil, a fost ştearsă pentru că răspunsurile la ea ar presupune promovarea pirateriei, ceea ce pe TPU este interzis.

Dar dacă vrei un răspuns sigur, trimite un mesaj la Contact.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate intrebarile de genul:unde pot vedea; de unde pot inregistra, etc, au tenta piraterica si TPU nu incurajeaza pirateria.Acesta este motivul cel mai probabil.Numai bine.

| Reiko a răspuns (pentru anonim_4396):

S-ar putea sa ma consideri toanta, dar am calculator doar de vreo 3 ani si inca nu m-am obisnuit cu toate chestiile astea si desi stiu ca pirateria e ceva ilegal, nu stiu ce inseamna. Deci ce inseamna? ( scuze ca pun o intrebare asa stupida dar pur si simplu nu prea inteleg, poti sa ma lamuresti ca sa nu mai pun intrebari gresite pe TPU in viitor? )

| anonim_4396 explică (pentru Reiko):

Nu imi sta in caracter sa jignesc si deci nu te consider in nici un fel.Incercarea de a-ti insusi in mod fraudulos, filme, muzica, etc. Fara a avea acordul proprietarului de drept.Numai bine.

| Reiko a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Multumesc. Stiam ca-i ceva de genul asta dar nu eram sigura.