| LoveSleep a întrebat:

Neața, străini!
De ce se șterg mesajele private după ceva timp? (e vorba de ani)
Adică, dacă site-ul ăsta se laudă cu 3.059.117 de întrebări și "are loc" pentru ele, de ce ar șterge mesajele private? Aveam ceva important acolo iar acum e pierdut pe vecie, ca și virginitatea lui Drăgușanu.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Supărăciosule!winking
Da, LoveSleep, din păcate, se șterg toate mesajele, treptat. Roboțelul ăsta e atât de deștept, încât e fixat să elimine toate mesajele, exact la un an de la primirea/trimiterea lor.
Adică, orice mesaj primit/trimis în data de 19.01. 2015, ora 22.00 va fi eliminat fix la aceeași dată, aceeași oră...
Mda, uite vezi, siteul se laudă cu milioane de postări și se găsește loc suficient și pentru postări de genul "Vreau să mă droghezzzzzzzzz" (cu enșpe "z"-uri la final), postare care se află de săptămâni bune la categoria Ed. și Cultură Generală.
Poate siteul... aprobând aceste postări imbecile, crede că (ne) oferă... educație.
Scrie la contact... Deși, în locul tău, nu mi-aș face speranțe, privind recuperarea lor. Așa cum, nici Drăgușanu nu mai poate recupera, ceea ce tocmai ziceai.hee hee

| LoveSleep explică (pentru PsihoSex):

Mersi de informare și da, ai dreptate, din nou.
Încă ceva...
Chiar dacă 'mesajele cu tine', se vor șterge după un an, vreau să-ți promit că-mi voi aminti de tine, mereu.
O noapte faină laughing

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Uite o intrebare demna pentru dragele noastre admine.
Scrie frumos un mesaj adminilor si vezi ce raspuns primesti.
Si eu mi-am pus aceasta intrebare.
Am sa scriu si eu Cristinei sa vad ce rezolvam.
O zi buna happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Asa-i viata, nimic nu-i vesnic!
Si eu eu pierdut niste mesaje importante pentu mine, ca apoi se aflu ca se sterg fix dupa un an!
Stiu, stiu, viata e nedreapta!rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns:

După ani? Mie mi s-au şters după câteva luni.sad

| floresdemayo a răspuns (pentru J0B0MAT):

Și după două zile poate dispărea, dacă cel/cea care ți-a scris și-a închis contul. Dialogul dintre voi, în privat, dispare și el...

| J0B0MAT a răspuns (pentru floresdemayo):

Au dispărut şi cele ale persoanelor care nu şi-au şters conturile...
Dar cel puţin de acum o să ştiu în caz că am un mesaj important.

| floresdemayo a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu știu ce să (mai) zic, mie nu mi s-a-ntâmplat niciodată... happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru floresdemayo):

E bine de tine atunci.happy
Nu aveam oricum ceva foarte important, dar totuşi, ar fi fost mai bine să nu se fi şters.
Dar mersi că mi-ai spus de faza cu ştergerea conturilor.

| R0R0 a răspuns:

Hei, strainule!
Mesajele se sterg, dupa un anumit timp si, din pacate, nu se mai pot recupera.

| PsihoSex a răspuns (pentru R0R0):

Ce chestie. la Fb raman si ani de zile... chiar ieri am verificat la mesaje private.

| R0R0 a răspuns (pentru PsihoSex):

Știu.
Am observat si eu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesajele citite se sterg dupa 1 an de zile. Si in plus, pentru ce ti-ar trebui tie niste mesaje asa vechi pe un asemenea site? Eu n-am salvat niciodata vreun mesaj de pe TPU si am avut zeci de conturi. Ce sa fac cu ele? Le-am sters la cel mult cateva zile dupa ce s-a consumat o conversatie.

Probabil ca se sterg pentru ca se doreste un spor de performanta si spatiu de stocare mai mare. Iar ele nu sunt asa importante ca postarile publice de pe site.

| LoveSleep explică (pentru anonim_4396):

Erau niște chestii importante acolo. Nu e ca și cum aș fi vorbit cu vreo fostă prietenă pe TPU, iar acum, voiam să-mi consum nopțile recitind acele mesaje iar și iar întrebându-mă cât de mult înseamnă încă pentru mine, u know? Sau poate m-am decis să-i fac o vizită, iar în mesajele acelea îmi spunea când e pe 'roșu'. N-ai vrea să nimeresc prost, nu?
Orice am avut acolo, putea fi foarte important. Așa că, pe principiul "clientul, șeful suprem", aș avea pretenția să nu se șteargă.
Salut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

TPU isi face imagine prin postări, nu pentru mesajele tale private pe care le gaseai importante pe un asemenea site.

| LostInPark a răspuns:

Cand am vazut "neata, straini!" mi-am zis: "gata! iar s-a dus in Burundi ca sa posteze pe TPU relaxat cu replica asta, ori e jumate musulman ca mine, sau neamt fascinat de 'stinta'."
S-a plictisit admin sa te tot vada ca-ti citesti mesajele, over and over again si ti-a curmat suferinta. Daca ai si poze cu EA, o sa vezi ca vine admin la tine acasa deghizata in martorii lui Jehova.Un drum pana la baie din partea ta si ti le-a bagat in tomberon bin.
Relax, viata-i frumoasa(vorba lui Dobre) nimeni nu e virgin.