| anonim_4396 a întrebat:

Nu ar fi mai bine a se reduce nr de evaluări zilnice pe care le poate face cineva unui singur individ?
Pentru ca mai sunt cativa scameri pe aici care de ciudă poate sa iti umple profilul de calificative proaste.
Eu doar ce am primit ieri dintr-o împușcătura de la un user Benny09 10× ero si 10× nefo doar pentru că l-am contrazis, si nu doar eu, cu prostia pe care a debitat-o.
Nu sunt genul sa cerșesc calificative, nici nu dau decat calificative bune in general, iar in loc sa dau calificative proaste prefer mai bine să îl fac să înțeleagă din argumente.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Si daca-ti da calificative proaste ce? Te pui la mintea lui? Nu o sa-l faci sa inteleaga din argumente, ca daca avea capacitatea sa inteleaga, nu mai facea ce face, pentru ca se prindea ca e o prostie, asa ca cel mai bine e sa nu-l iei in seama oricate negative ar da.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da, asa e, oricum si cand am vazut ca spameaza cu. nici nu m-a tentat să îi dau block, ci am zis sa vad pâna unde se oprește cu. ca sa nu zic prostia.
Oare exista o limita in asta sau poti erona la n sfarsit?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca-i dai block inseamna ca deja l-ai bagat in seama prea mult, eu nu dau niciodata ignore la cineva, il las sa scrie ce vrea si pe pm, il ignor. Cand bagi in seama un prost, ii dai valoare, fie si cu ignore, daca dai ignore arati ca te-a atins prostia lui, si ii dai satisfactie.

Ignoranta doare cel mai tare. F bine ca nu-i dai nici un ignore.

Ca sa nu mai zic ca a da ignore e aiurea, ca cine vrea sa te face, te face simplu, isi face 101 conturi si te-a spart, deci cine da ignore e naiv, la general zic.
Dar asa, daca ignori si atat, se va potoli de la sine, ca vede ca nu are efect ce face.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare este liber sa-ti aprecieze raspunsul, dandu-ti calificative bune sau rele, dupa cum considera el, acceptand raspunsul tau ca unul bun sau unul nefolositor. Din atata lucru nu te superi.
Daca te deranjeaza, nu creea topicuri inutile, ignora sau blocheaza acel user si mergi mai departe, ori te maturizezi si inveti sa accepti si critica, ca nu doare. happy

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Uitandu-ma la profilul tau inteleg de ce ai ajuns la concluzia asta.
Dar nu imi sta in caracter sa blochez pe cineva Jasmina!?
După cum am zis, nu ma deranjează ca primesc calificative rele pe nedrept, din partea mea aveti toata ziua la dispozitie sa o faceți, ca eu nu va blochez, dar deranjul meu este ca se pun etichete din cauza asta.
Ma uit la profilul tau si imi fac o idee din alea, deși tu poti fi f înțeleaptă și să superi prin înțelepciunea ta.
Daca ar fi sa ajut pe toata lumea de pe TPU asa cum o fac unii ca tine, pai nu ar tine pasul haterul la cate calificative bune si funde as lua, si asta pentru că majoritatea întrebărilor sunt easy, le-ai gasi doar la un click distanta.
Multumesc totusi de sfat.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu o sa-l mai deranjeze, ca e baiat destept si nu se va lasa atins de ce face un prost.

Cine zice care e topic inutil sau util?! Fiecare are voie sa deschida ce topic vrea atat timp cat nu incalca regulile forumului.
Poate ce nu e util pentru unu, e util pentru altul, deci nu exista sa generalizam "ai pus un topic inutil".
Nu convine cuiva, sa nu raspunda, sa plece, e f simplu.
Ce rost are sa dai negativ, ca oricum nu are nici o importanta asta.

Pe alt forum se pedepseste aspru chestii:
"ai deschis topic inutil"
"esti troll"
Se pedepseste mai dur decat daca insulti sau injuri.
Adica mai putin sunt tolerati prostii si raii, ca un om cu cap nu raspunde si atat.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eram sigura ca citisem candva in regulament ca votul abuziv se pedepseste(gen nu ai dreptul sa votezi pentru o aumita perioada de timp.)
Adica la un,, diliu'' i se pune pata pe tine si iti da vot negativ in nestire cu toate ca la acelasi raspuns ai si vot pozitiv, nu e tocmai ok.
Din astia vor fi mereu! orice nas isi are nasul! ala care isi face un obicei prin a da vot negativ, va pati la fel la un moment dat!
As zice sa nu bagi in seama!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Asta am si facut, si doar asa, pentru ai dovedi lui că nu mă omor după niște voturi.
Pe alte forumuri voturile lui înghetau demult, la o adica era suspendat pe o perioada de timp îndelungată, insa daca gaseste placere si refugiu in ceea ce face el aici, atunci sa stie de la mine, ca pe mine nu ma afectează mai deloc și ma amuza mai mult.
Topicul acesta nu l-am deschis special pentru el, l-am deschis pentru buna funcționare a site-ului nostru.
Asta ca sa nu creada ca i-am dat valoare.
Multumesc mult de sustinere!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, da, nu i-ai dat valoarea.
Pe alte forumuri mi se pare ca aveai voie sa dai anumite nr dar doar de like, nu ai buton de evaluari negative caci nu-si au sensul. Asa trebuia si aici.

Daca intri si iti place topicul, citesti mesajele si iti place sau nu, deci poti da like.
Daca nu iti place subiectul, nu are sens sa faci nimic, ai citit un mesaj, nu e ok, pleci.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ai dreptate cu butonul de dislike care nu își are sensul, ca nu si-l are, deoarece exista si funcția de com, ori în cazul asta iti poti exprima regretul doar acolo, daca se poate si cu un argument ar fi mai bine.
Ca si asa, cele doua butoane sunt mai mult ceva orientativ pentru noi, nu pentru a eticheta un om cu ele.
Cat despre neplacerea creata pe moment, din vina sau fara vina, din prostie sau nu, cel mai potrivit lucru zic eu ar fi sa trecem peste, ca sa nu umplem forumul de morocănoși.
Acum asta e părerea noastra, fiecare site decide daca isi are sau nu sensul buton x, dar aici mi se pare ca nu prea, ai vazut si tu, in sens ca nu prea ne ajuta cu nimic pe niciunul, în fine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e ca eu daca-s admin de forum, nu imi convine sa imi incarce serveru cu din astea, trafic in plus si altele, faceam ca dincolo, sa nu existe buton de dislike sau sa zici parerea ca si optiune.
Parerea fata de subiect o dai la subiect fie pozitiva fie negativa, si argumentele la fel, dar politicos, iar daca nu-ti place tema deloc, nu raspunzi.

| rapandula a răspuns:

@Jassmina, tu esti cea mai in masura sa spui ca trebuie sa ne maturizam acceptand critica? Esti trecuta de jumatatea varstei, dai raspunsuri eronate de multe ori, primesti critica pe baza lor de unde tu incepi sa te înfoi raspunzandu-le intr-un fel si blocandu-i. Habar nu ai despre ce vorbesti.

| Iunicu a răspuns:

Măh nene măh, am descoperit postarea asta pentru că mă intrigă felul în care bagi bățul prin gard și apoi te amuzi cum latră cățeii. La început recunosc că m-am enervat dar analizând postările tale am realizat că provoci la argumente. Îmi place stilul tău.
Nu mai fi sensibil la aprecierile celorlalți. Tu faci bine ce faci.
Stăi liniștit zece note date de tembeli nu fac nici cât o ceapă degerată.

| anonim_4396 explică (pentru Iunicu):

Multumesc mane de sustinere.
Sa stii ca cu intentie buna am lăsat atunci să se scurgă puțin grasimea ta in argumentul meu, deci ce am vrut a fost sa te fac sa intelegi mai bine, nu sa te ofensez ca sa latri la mine, nici ca nu mi-ar sta in caracter insa acel argument trebuia umplut repede.
Voi lua în considerare si sfatul tău, si sper ca si tu pe al meu cu privire la...stii tu ce.
Numai bine.