| Turok90 a întrebat:

Nu înteleg o chestie. Dacă eu scriu un răspuns cu unele greseli de gramaticale, ăstia nu-mi dau voie să postez si chiar mă amenintă că-mi vor sterge contul dacă mai scriu gresit. Desi nu o fac intentionat. Cu toate astea, văd foarte multe întrebări si raspunsuri scrise în repezeală din care abia întelegi ceva. Câte 2 sau 3 cuvinte legate si asa mai departe. Alea nu le mai filtrează nimeni?!

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Roboţelul corectează doar vreo 3.000 de cuvinte, doar cele pe care a fost setat să le recunoască. Restul îi scapă. De aici şi corectările derutante şi pe sărite. Pe cei complet agramaţi, unde cuvintele sunt de nerecunoscut, îi cam lasă în pace, aceştia devenind imuni la roboţel.
Aşadar, când observi postările neinteligibile, ar fi bine să le raportezi.

| Turok90 explică (pentru NOname):

Deci încă o dată dau dreptate vorbei : Nu te pune cu un prost că te face pentru că are experienta. Unii care fac o greseala sunt arși si altii care scriu totul gresit sunt lăsati în pace. Frumos

| NOname a răspuns (pentru Turok90):

Cam aşa e peste tot în viaţă, n-ai ştiut?
Cât timp eşti corectat, exişti, contezi, eşti perfectibil...

| TPU.ro a răspuns:

In prezent, robotelul corecteaza 8.884 de cuvinte. In cazul in care dai peste cuvinte scrie gresit pe site si vrei sa ne ajuti sa marim baza de cuvinte modifcate, scrie-ne la contact@tpu.ro

Alexandra - TPU

| onasis1961 a răspuns:

Nu te supăra! Intenţia adminilor este să scriem cât mai corect.iar de verificat este greu de verificat atâtea întrebări. Sărbători fericite!

| TestPetrut a răspuns:

Nu Nu NU (nulaughing ) deci tu daca ai incurajat alte siteuri sau pui numele programelor si i incurajezi de asta te va ameninta aca totul e ok cu o intrebare obisnuita cu creseli de genul serviuce (service) ei ti-o vor repare.

| Turok90 explică (pentru TestPetrut):

Abia daca am inteles ceva din ce spui happy... Esti tare cum ai reusit sa postesi asta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| yyyyy a răspuns:

Stai linistit ca nu iti vor sterge contul. Abureli. Asa mai imi zice si mie iar cand mai gresesc uneori nu imi spune ca e gresit. Nici eu nu stiu ce e corect si ce e gresit laughing.

| yyyyy a răspuns:

Nici ei nu stiu ce e corect sau ce e gresit vroiam sa spun happy

| LiviuStefan a răspuns:

Nu stiu...Chiar si eu scriu uneori cu greseli dar ignor tot ce zic ei cred ca ar trebui sa scriem mai corect ca sa nu ne mai zica nimic...Ca doar nu ne doare mana in plus e avantajul nostru thinking CRED

| Turok90 explică (pentru LiviuStefan):

Enervant e că pe mine nu mă lasă să scriu gresit. Nici măcar întrebarea de mai sus nu era în forma asta, dar cum o formulasem initial nu-mi dădeau voie să o postez. De exemplu dacă nu dezleg prin - unele cuvinte sau dacă folosesc de prea multe ori punctele de suspensie... Tare enervanți mai sunt

| Turok90 explică:

Greseli gramaticale... Îmi cer scuze.