| Fatamuntilor a întrebat:

Numai mie mi se pare ca a scazut calitatea acestui site?
Mare parte din intrebari incalca regulamentul. Daca ar fi sa fie sterse tot ce incalca regulantul ar ramanea foarte putine,dar ar face loc celor folositoare.Din randul celor care incerca sa-si rezolve temele pe site, doar doi -trei au fost sanctionati in acest an
Am observat absenta unor useri activi si foarte activi care dadeu raspunsuri foarte bune care ajutau cu adevarat comunitatea..Si asta nu de o luna, doua ci poate chiar un an si mai bine.De ce au renuntat, numai ei stiu.
Am gasit niste postari din 2010 -2011 care mi s-au parut bunicele, acum mi se pare ca intrebarile s repeta,dar sub alta forma.
Poate mai sunt si alte obsevatii, eu astea le-am vazut! Deocmadata!

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Da, si eu am observat cat a scazut nivelul site-ului... si da, multi useri pe care ii citeam cu placere, nu mai sunt la fel de activi sau au disparut de tot. E plin TPU de intrebari cretinoide puse de cei care vor neaparat atentie, sau vor doar sa provoace, sau au chef de glume proaste. Ar fi ok si astea, daca ar avea simtul umorului.
Din cauza asta iau si eu pauze lungi de TPU, din cand in cand happy cred ca urmeaza una, in curand.

| Fatamuntilor explică (pentru Kaℓi):

Deci NU sunt paranoia!

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu pot judeca pentru ca sunt ateu si deja sunt condamantat sa fiu friptura pe vecie in iad,eu personal incerc sa raspund cat pot si eu cei drept nu doar aici si eu am adaugat intrebari aici si pe alte site urii si am primit raspunsuri extrem de proaste, cei drept site ul e full de tineri care raspund si ei din cate stiu, nu sunt persoane specializate pe anumite domenii ceea ce raspundem e copy paste mai mult din ceea ce cunoastem, daca ceea ce cunoastem e fals a cui e vina? sunt si persoane care raspund bine si unele care nu asta e, macar sa spunem mersy ca ne ajuta cineva gratis ca nu castigam nimic de fapt, eu sunt multumit de orice raspuns primit daca macar persoana in cauza a incercat sa raspunda bine, in Romania se pune pret pe cantitate in orice domeniu asta e adevarul, de exemplu sunt domenii care cer o specializare nu amatorism dar asta e, multe am citit aici ca grasimea se transforma in muschi la asta am ras mult plus multe alte tampeni, azi am citit ca emotional poti ramane gravida fara contact sexual

| Fatamuntilor explică (pentru RAY):

Lasa bre ca nimeni nu te judeca ca esti ateu.,, Friputuricile de care pomenesti se da pentru altcevarolling on the floor
Calitatea unor raspunsuri lasa de dorit dar trebuie sa tinem seama si de varsta paricipantului la intrebare.
Si eu m-am amuzat la unele intrebari, iarasi spun, varsta face regula
Cat despre,, poti ramane gravida fara contact sexual'' se poate. Fertilizarea in vitro... emotional.

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dumnezeu,iisus,sfantul

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Sfantul duh, plus alti 6500 de zeii

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună seara, Angycut happy

Mda, da, ştiu c-ai observat şi LIPSA mea rolling on the floor
Ţi-a fost DOR de mine, da' nu vrei să recunoşti laughing
Uite, na', c-am revenit!

Problema ( ori soluţia, mai exact ) la ceea ce zici ar fi ÎNCĂ vreo 10 Admine şi vreo 100 de Experţi rolling on the floor
Şi se rezolvă...

Cei care "pleacă" ( ori "absentează" ) o fac tocmai pentru că SCADE calitatea site-ului şi se plictisesc de tâmpeniile pe care le citesc pe-aici sad
Iar atunci îşi caută/găsesc alte ocupaţii/hobby-uri...

De multe ori şi eu CAUT minute bune doar pentru ca să găsesc o întrebare care să MERITE răspunsul meu sad

Dacă s-ar mai şterge din postările care nu respectă Regulamentul, s-ar mai "aerisi" fiecare categorie şi ar fi mai UŞOR de găsit întrebările serioase!
Deci, TREBUIE să o stresezi pe Cristina să facă "curăţenia de Paşte" şi să-şi mai ia şi câteva "ajutoare" pentru asta laughing

O seară/noapte faină să ai!

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

Chiar mi=a fost dor de tine si o recunosc public.No acum lumea va incepe sa discute cine stie ce rolling on the floor
Degeaba sunt 100 de experti daca nu-si fac treaba.
Si eu gasesc greu un intrebare la care a pot raspunde.
Cat despre stresatul Cristinei sa-ti povestesc o faza.Am trimis o intrebare care nu o puteam accesa. Continea cuvantul torential.Atata doar ca in in interiorul acelui cuvant era ceva interzis.Doar acel grup de litere, intrebarea era ok.A zis ca a modificat intrebarea, dar tot nu putea fi accesata asa ca am trimis din nou.Pana la urma a sters intrebarea de tot, desi omul care o pus intrebarea nu avea nicio vina..Victima colateralarolling on the floorDoua zile a durat povestea.

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, da, să vezi acuma zvonuri rolling on the floor

Mda, păi ar trebui să se ocupe cineva şi de site; dar, din păcate, nu prea are cine sad
Experţi NU s-au mai numit de vreo 4 ani... Iar cei aleşi deja, ori nu mai activează pe site, ori nu-şi fac treaba ( cei care mai sunt ).

Nu s-a gândit Cristina să mă facă expert cu "drept de moderare conţinut" să vezi cum DISPAR toate temele de pe site laughing

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

Ar fi o idee faca experti pe categoriile care incalca regulamentul.

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

I-am mai sugerat la Cristina să mai numească nişte experţi, dar am impresia că se atribuie "drept de moderare conţinut" doar unor persoane "simpatizate" de ea sad
Prin urmare, calitatea site-ului are de suferit ( deoarece, acele persoane NU prea îşi îndeplinesc "atribuţiile" )!

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

Ai drepate (din pacate) Am simtit si eu asta pe pielea propie.Nu scriu mai multa ca dispare bunatete de raspuns!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Este corect ce zici tu. Este ca lumea asta. Totul se darama. Ca orice melodie ascultata de multe ori pana nu mai este hit.

Acum se posteaza intrebari ridicole de-a dreptul. Un simplu search pe google e chiar mai rapid decat sa scrie pe TPU.

Usherii vechi au si ei viata. Doar nu o sa stea mereu aici.
eu unul nu sunt asa de vechi dar bine ca in 2012 nu prea eram activ. Si dupa vreo 4 luni de cand sunt activ si am vazut cum merg lucrurile pe aici, acum insa, chiar ieri, m-am gandit ca nu o sa mai fiu chiar ca pana acum.
Vad uneori intrebari fara rost. Pe langa acele "grupuri" care s-au format pe qici de obicei, la unele intrebari serioase se face referire si la alte lucruri doar pentru ca ei se "cunosc". Dar bine ca si eu mai faceam asa. Chiar la o alta intrebare de a ta. Mai stiu ca ai zis sa nu mai conversez qcolo. Si da, ai dreptate. Imi mai cer scuze odata daca nu am facut-o.

Si faza e ca dupa un timp totul devine obositor. Dar bine ca placerea de a ajuta pe cineva este foarte mare.
Doar ca mai sunt si intrebarile alea la care de exemplu daca le posteaza unu, mai qctiv sa zicem si mai de treaba, chiar daca nu stiu raspunsul, unii comenteaza doar pentru ca (,) "cunosc" acea persoana, cum am mai zis.

Eu am incercat sa pun niste intrebari (de la un timp de vreme) care incearca sa scoata la iveala noi mentalitati. Nu pur si simplu fara rost de care sa nu isi mai aduca aminte nimeni si nu ar fi contat. Dar asa s-a intamplat oricum. Dar bine, poate unii isi mai amintesc. Am ramas surprins sa vad multe raspunsuri. Si mai surprins am ramas sa vad cam tot atat de multe la o intrebare gen "Ce mai faci" a unor persoane. Doar pentru ca, conversau acolo. Inteleg, nu prea e nimic rau in asta. Si eu o mai fac (poate uneori mai des).
Dar de atunci nu prea mai pun intrebari. Pentru ca m-am cam lamurit cum stau lucrurile pe aici si am aflat ce a trebuit.

Mai surprins am ramas sa vad cum unii pur si simplu se urasc si se cearta pe siteul asta. Asta chiar nu o inteleg. Si totul din motive banale.

Oricum, nu e ca si cand vreau sa comversez, repet, dar... ai mai putea adauga ceva? happy

| Fatamuntilor explică (pentru DoarBogdan):

Ai punctat foarte bine ce eu am omis,
Eu, una am obosit sa raportez /sesizez ce incalca regulamentul.Ele sunt sterse /userii sanctionati, dar alte zeci /sute care le ia locul
Putini citesc regulamentul sau este ignorat.

| R0R0 a răspuns:

Si eu am observat asta, desi am cont de putin timp.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu nu am cont de mult timp dar am aflat de site-ul asta din intamplare cu mult timp inainte sa-mi fac eu cont si mi s-a parut altfel erau alti useri in rest nimic schimbat.
Avand in vedere ca in prezent mai multi prefera sa stea pe facebook unii probabil nici nu stiu ce este TPU.

| Fatamuntilor explică (pentru Doarunaltutilizator):

Sunt utilizatori destui.
Sunt peste 800.000 de conturi.Dar o parte din ele zac nefolosite de ani intregi.Sunt useri care au fost averzizati pe o luna -doua -trei si nu au mai revenit deloc, sau si-au conturi noi.Useri sunt (cred) undeva peste 200.000.

| pufulescu a răspuns:

Cati ani ai?
L-ai apucat pe Ceausescu? Nu ti se pare ca e prea multa cenzura pe acest site si tot internetul romanesc? Mie mi se pare ca se intorc acele vremuri oribile cand vad cate lucruri sunt interzise. Aveam noua ani la Revolutie si nu-mi aduc aminte sa fi iesit lumea in strada urland " VREM INTERZICEREA CUVANTULUI TIGAN" sau " CEREM SA FIE RESPECTAT COPYRIGHT-UL PE NET" sau " SA NU SE FACA TEME PE TPU.RO "

| Fatamuntilor explică (pentru pufulescu):

Implinesc 45 primavara asta si DA l-am pe Ceausescu!
Ca si in viata si pe internet in general, dar si pe acest site in special sunt niste reguli ce trebuie respectate.Cred ca le-ai citit.
Mi se pare normal sa nu se faca teme pe TPU.Cand vad pe unul care cere o nuvela care nu are mai mult de jumate de pagina ma revolt.NU mi se pare corect.E si cum ai copia! Alceva e sa ceri cum se rezolva o problema 1

| pufulescu a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sa reiau lozincile pe care le-am scris mai sus? Eu nu-mi aduc aminte sa fi strigat cineva asa in acele zile. Cand aud cuvantul CENZURA mi se pare ca am scapat de dracu si am dat de tata-sau!
Hai... sa zic, cu temele mai e cum mai e, sunt chiar stresanti astia care cer referate pe aici, dar sa nu am voie sa folosesc cuvinte din limba romana sau sa trimit altuia un link cu un film online, CE MIZERIE E ASTA?

| Fatamuntilor explică (pentru pufulescu):

Cica incurajeza pirateria. Poti trimite linkul pe privat. Daca vrei sa ajuti, nu mai tii seama de funda.
Uneori se face exces de zel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, a scazut si va mai scadea. happy
Ce vrei, cat s-o mai tina TPU!?