| AndraBlue a întrebat:

O prietena de-a mea tocmai si-a facut cont pe TPU si as vrea sa o adaug la prieteni dar nu stiu cum.Adica, ii stiu numele dar nu stiu unde sa caut, cel putin nu-mi amintesc.[sau poate nu se poate] Stie cineva? Funda! happy

Răspuns Câştigător
| RainOfColors a răspuns:

Http://www.tpu.ro/useri si scrii la cauta.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Andrahappy daca o cauti pe TPU si ii stii pseudonimul, intra la utilizatori si in dreapta este un chenar, adauga numele acolo si dai cautare, daca nu ii stii numele, nu vad cum o gasesti. odata ce ai gasit persoana, te duci la profilul ei si sub poza gasesti mai multe functii.una e si Adauga ca prieten..mult succeshappy
O zi frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Http://www.tpu.ro/useri (sau dai sus la "Comunitate" langa "Discuta live!")
In dreapta, putin mai jos (deasupra la "Utilizatori suspendati")ai "Cauta". Acolo scrii numele de utilizator de pe site.
Sau intri pe google (http://www.google.ro/) si scrii "TPU profil..."si in loc de "..." numele de utilizator.

| AndraBlue explică:

Multumesc. Dar oricum am gasit dar ea nu accepta cereri de prietenie. Prbabil a pus de la setari. happy