| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce motive sunt suspendați definitiv unii useri care dau răspunsuri bune, argumentate și folositoare aici, cum ar fi SharpEagle, Nellson sau Amatto?
Din răspunsurile lor nu am văzut ca aceștia să insulte sau să ironizeze pe cineva și totuși au fost suspendați fără preaviz, cel mai recent fiind SharpEagle care dătea răspunsuri inteligente și folositoare.
Eu știu că se dă o avertizare înainte, acei useri apărând în lista de Utilizatori avertizați dar în cazul unora îi suspendă direct iar alții, care de atâta timp oferă în proporție de 95% răspunsuri sarcastice, sunt lăsați în pace.

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Se duce de râpă site-ul ăsta, de asta. Foarte puțini utilizatori de calitate mai sunt pe-aici, restul fie au plecat fie sunt suspendați, restul abia mai intră. Restul utilizatorilor sunt umplutură. Mi-e dor și de meme10memu, chiar dacă nu era folositor pentru comunitate, era distractiv și oferea platformei diversitate. Diversitate de opinii. Acum parcă toți gândesc la fel și vin cu aceleași argumente clișeice.
De SharpEagle nu pot zice de ce l-au suspendat că după o încasez și eu. Dar uite-te la ultima lui discuție cu johnnny123 și vei înțelege de ce.

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Iti dai seama ca daca au fost suspendati, ceva au facut, adminu e un om corect, eu n-am fost suspendat niciodata, ca n-am facut nimic rau.
Iar daca am dat niste rapsunsuri contra regulilor, doar mi s-au sters, dar atat.
Regulile se aplica si pentru privat, cine stie ce pe cine or fi insultat pe privat, si pe softpedia e la fel, regulile se aplica si in privat, daca arati ca ai fost insultat, injurat, etc, acela e sanctionat.

Ca daca intrebi pe admina, o sa-ti zica de ce i-a suspendat! Sau daca nu zice aia e, dar nici ceilalti useri nu vor sti sa raspunda.

Stii ce-mi place la voi? In loc sa intrebati adminul care e in masura sa raspunda, voi intrebati alti useri!
Eu daca am o intrebare din asta, dau mail si intreb la cine e cel mai in masura sa raspunda.
Nu intreb pe altii care nu sunt deloc in masura sa raspunda. La suspendari scrie si motivul suspendarii in mod normal, dar daca nu scrie, intrebi.

| goguPatent a răspuns:

SharpEagle? Homofobul ala a fost suspendat? Ce bine, inseamna ca nu l-am raportat degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Ai făcut rău, deoarece oferea răspunsuri foarte bune.
Sunt alții care oferă răspunsuri mult mai blamabile iar pe ei nu-i raportează și nu-i suspendă nimeni.

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Un băiat cerea niste sfaturi că era confuz de orientarea lui sexuala și îi era și frica sa discute in afara anonimatului și au venit niste personaje printre care și respectivul eagle sa îi explice cum că e bolnav psihic și anormal... zici tu că am făcut rău că l am raportat?

| Allemando a răspuns:

Din a doua categorie se numără utilizatori ca halogen001 sau Violetta, nu? laughing