| gemeni6226 a întrebat:

Poate utilizatorul Panamax sa ma faca si pe mine si pe alti utilizatori prosti fara sa fie suspendat? Eu consider caci comunitatea TPU nu de aceea exista ca oamenii intre ei sa se faca prosti.M-a facut proasta numai pentru ca i-am dat nota de nefolositor si eronat pentru ca a facut si pe alt utilizator prost.Multumesc si astept din partea TPU sa il puna din acest motiv pe lista de utilizatori suspendati nu de aceea suntem aici sa fim facuti prosti si proaste. Consider caci TPU e cel mai in masura sa ne dea verdictul asupra activitatii pe care o deasfasuram aici si nu unii sa vina cu jigniri.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Da un mesaj, aici:
https://www.tpu.ro/utilizator/tpu
si posteaza si link-ul spre intrebarea asta
si sunt de acord cu tine 100% ca ar trebui suspendat!

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poți raporta răspunsurile lui și să scrii în spațiul de completare ceea ce face, iar un administrator TPU va lua masuri după verificările postării pe care le are.

| Simpatic a răspuns:

Poate o sa fie pedepsit caci o merita, si eu am avut polemica cu el si cu altii asemeni lui, sunt o sleata de inadaptati social care vorbesc nu doar urat dar dau niste raspunsuri jignitoare si cum doresc ei. Cand i-am blocat am observat ca raspunsurile pe care le primeam pe anunturile mele sau pe cele la care eu comentam numai erau urate sau jignitoare.
Nu vreau sa dau nume dar majoritatea celor pe care ii am la ignore au avut un comportament jicnitor sau iritant, unii par cu mai mult bun simt si nu jignesc dar sunt foarte iritanti si dau raspunsuri in care iti vine sa le dai in cap nu alta si dupa ce le demonstrezi ca nu au dreptate tot asa o tin, printre acesti useri este ioneasca1001, alti useri antipatici ar mai fi wizard99, joker3134 care este un copil iritat la subrat, si multi altii.
Sincer fara multi dintre userii de mai sus si nu numai TPU ar fi un site mult mai placut.
Fiecare isi poate exprima civilizat opinia, dar cum am mai spus unii chiar daca o fac oarecum civilizat o fac tipand si intepand si abordand problema dintr-o perspectiva in care sa ii faca pe ceilati sa se simta prost si pe ei sa-i puna intr-o lumina proasta.
Altii sunt diferiti ca si iritabilitate a celorlalti, RAY de ex. care ma enerveaza dar nu as vrea sa dispara de aici.
Dar panamax si sleata de haiduci de pe TPU nu au ce cauta.
Pacat ca nu mi-a trecut prin minte sa fac o lista a rusinii cu unii utilizatori atunci cand am intrat in polemica cu unii dintre ei ca sa pot scrie obiectiv ce si cum despre ei, acum le-am uitat.
Ba a fost unul care m-a si amenintat prin mesaj privat dar s-a potolit cand i-am explicat ca am "muschiul" mai mare ca al lui, deci sunt oameni si neoameni.
Pacat ca nu toti putem fi civilizati! Ai un raspuns pro sau contra fa-o frate civilizat, nu cu jigniri, nu cu insulte, nu cu apropouri, de aceea au fost momente cand si eu am sarit calul dar am fost provocat, nu mi se pare normal daca zic ceva contradictoriu ca cineva sa ma injure fapt pentru care au primit cu varf si indesat inapoi.
Deci sper ca panamax sa numai fie pe aici! chiar votez contra lui! Astept sa facem o revolta contra lui si sa-l fugarim cu torte precum il fugareau satenii pe Frankensteinwinking

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Pacat ca deja funda e data, o meritai din plin multumesc f.f. ffrumos pentru raspunsul tau.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Nicio problema.

| RAY a răspuns:

Din pacate jignirile sunt lasate si nu se face nimic

| Nilsson a răspuns:

Are mai multe conturi.
Înainte avea username-ul TrăieșteClipa, apoi Xerxes1, panamax, agnostic149, plus altele temporare create special a să îi jignească pe cei care îi dădeau ignore.
Este inconfundabil acest individ.

| gemeni6226 explică (pentru Nilsson):

Nu i-am dat ignor ci, deja nici nu mai stiu despre ce a fost vb dar mi-a raspuns f urit.Ei multumesc f frumos de raspunsul tau.Eu la inceput m-am simtit foarte prost cand am revenit aici pentru ca voiam sa raspindesc la toata lumea in suflet si in inima numai lucruri frumoase dar cu sila si cu forta nu se poate.Si intre timp am citit psihologie si este vorba de faptul caci oamenii care jignesc au in adincul inimiii foarte multe neimpliniri, foarte multe traume si asa se descarca, pe cine pot.Acum la ora asta in loc sa ma mai ennerveze sau sa ma lezeze astfel de indivizi imi provoaca doar mila si pareri de rau ca nu au avut o viata mai implinita mai frumoasa ca atunci sigur nu reactionau astfel.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Azi a fost suspendat nelimitat