| vlagnar99 a întrebat:

Pot sa sterg intrebari puse de mine ?

Răspuns Câştigător
| fresHZoNe a răspuns:

Intrebari frecvente: Cum sterg o intrebare pe TPU?

Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să trimiţi o cerere la Contact http://www.tpu.ro/contact (ataşează link-ul cu postarea, care vrei să fie ştearsă) sau să raportezi/blochezi singur/ă întrebările sau răspunsurile. În mod normal, este nevoie de minim 2 raportări. Deci, mai rogi un prieten, ca să te ajute. După ce postările respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile pe site, însă doar administratorii site-ului le pot şterge de tot.

P.S. Apropo, raportările abuzive/nejustificate se penalizează. Trebuie să ai foarte mare grijă ce raportezi, pentru că dacă depăşeşti limita maximă de raportări abuzive (10), poţi să fii suspendat/ă. De fiecare dată gândeşte-te de zece ori, dacă o postare merită să fie raportată sau nu. Succes! Numai bine!

| AnneMarri a răspuns:

Da, le poţi şterge.
Trimiţi aici http://www.tpu.ro/contact o cerere adminilor unde-i rogi să-ţi şteargă întrebările respective. Dar nu uita să trimiţi şi link-ul. Şi, peste câteva zile, vei primi, probabil, un e-mail cum că ţi-au fost şterse întrebările.

| Jessica a răspuns:

Buna.
Daca intrebarea este pusa recent, dai la intrebarile mele>editeaza ( intrebarea care vrei sa fie editata )>si o schimbi sau poti trimite mesaj la contact [ http://www.tpu.ro/contact ], iar la mesaj spui ca vrei sa fie stearsa intreabarea X si pui linkul spre intrebare.

Sper ca te-am ajutat:)
Daca m-ai ai nelamuriri viziteaza: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Succes.

| CookieșiParty a răspuns:

Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.

| CookieșiParty a răspuns:

Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.

| vlagnar99 explică:

Merci,era doar de curiozitate