| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa sterg intrebari puse de mine?

Răspuns Câştigător
| Analy a răspuns:

Da,poti.Trebuie doar sa copiezi link-ul pozei si sa le spui administratilor ca vrei sa stergi acea intrebare.Administratorii ii gasesti sus la CONTACT.Trebuie sa le zici:Vreau sa sterg aceasta intrebare si pui link-ul intrebarii.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai 3 posibilităţi: 1.Dacă întrebarea mai are opţiunea Editează o poţi şterge ori modifica de acolo. 2.O raportezi ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, după caz, dacă se încadrează la vreuna din aceste categorii. Trebuie să ai minimum 10.000 de puncte pentru raportare ori să o raporteze 2 sau mai mulţi utilizatori care au împreună cel puţin 10.000 de puncte şi raportarea să fie corectă, altfel va fi repostată. 3.Scrii un mesaj din contact, dai link-ul întrebării şi rogi echipa TPU să o şteargă. Ultimele 2 posibilităţi pot fi folosite şi pentru a şterge o întrebare pusă de un alt utilizator. În ultimele două cazuri va trece un timp până să fie ştearsă, mai ales la ultima posibilitate. Trebuie să mai ţii seama că raportarea abuzivă a altui utilizator poate fi penalizată. Succes şi numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui link-urile aici: http://www.tpu.ro/contact, urmând pașii.
Pa, pa.