Premiile TPU au ajuns in casele voastre

Dupa cum bine stiti, de cateva luni am introdus Magazinul de Premii in comunitatea TPU, oportunitate prin intermediul careia puteti castiga produsele preferate.

Va reamintim ca monedele TPU se primesc doar pentru raspunsurile complete, relevante si corecte din punct de vedere gramatical.

Mai jos aveti cateva fotografii de la cei care si-au primit deja premiile:

Va multumim ca ne sunteti alaturi, sunteti minunati!

40 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imi cer scuze ca nu am confirmat si eu primirea premiilor, respectiv casti si stick, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

| AFR81 a răspuns:

De concurs, in formatul actual, nu pot profita decat un numar restrans de persoane. La inceput, mi se parea o initiativa extraordinara, dar, ulterior, dupa ce am observat ca acele monede primite "expira", am zis: da, o semi-pacaleala happy

| MihaelaDart a răspuns:

Multumesc pentru premiu, imi voi fotografia parfumul cand voi intra in posesia lui, pachet care prin noiembrie-decembrie imi vor trimite parintii mei.

| MihaelaDart a răspuns:

Multumesc TPU pentru parfum, miroase traznet.

| Violleta2022 a răspuns:

Multumesc mult de premiul frumos "mirositor"!
Il si vad postat mai sus happy

| Superior a răspuns (pentru Violleta2022):

Copii de 7 ani plang dupa CSGO care aici era 30 de monede si tu ti-ai luat parfum de 42 de monede happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Superior):

De fapt, am daruit cadoul de la inceput, selectand sa fie trimis la persoana mentionata de mine.
Cat privesc ce vor copii de 7 ani, cred ca este problema parintilor lor!

| Clorox a răspuns (pentru Violleta2022):

Felicitari happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Clorox):

Multumesc

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, unele dintre răspunsurile premiate nu prea meritau acea distincție - v-am și semnalat câteva în decursul timpului... Și nu le-am analizat pe toate!
Cred că ar fi util (atât pentru utilizatori, cât și pentru s@it) ca pentru acordarea acestor „monede" să fie necesară cumularea a cel puțin două voturi „pentru" din partea unor oameni care cam știu despre ce e vorba în respectivele domenii.
E doar o opinie. Nu dați cu pietre.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Ce privire divina are acel motan!

| anonimg a răspuns:

Eu n-am stiut ca monedele dispar dupa un timp. Ma tot miram eu ca nu mai vedeam monedele acumulate.
M-as bucura ca monedele sa nu mai dispara; sau disparitia lor reprezinta comisionul de administrare? happy

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonimg):

Monedele expira dupa 6 luni, daca esti activa si ai multe premieri de la editori iti poti face rapid monede pentru un premiu. Cand iei o moneda scrie la notificari cand iti expira.

| TPU.ro explică (pentru anonimg):

Buna,

Nu exista niciun comision de administrare, insa sistemul este construit astfel incat sa motiveze userii sa fie mereu prezenti si activi in comunitate.
Acestea expira in 6 luni, suficient timp cat sa strangi destule monede pentru orice premiu, dupa cum putem vedea si din pozele de mai sus.

O zi frumoasa!

| anonimg a răspuns (pentru TPU.ro):

Multumesc pentru raspuns.
Am glumit in legatura cu administrarea comisionului. happy
Este vina mea pentru ca nu ma uitasem la timpul de expirare; nu stiam ca exista un astfel de timp.
Sper sa fiu cat mai activ -nu pentru monede, ci ca toti pentru unul.winking

| anonimg a răspuns:

O surpriza placuta am primit si eu astazi din partea TPU.
Nu atat cadoul, cat mesajul mi-a placut cel mai mult. Acesta va fi pus la loc de cinste, vizibil.winking Iar cadoul pe urechi. happy
Multumesc TPU!
https://imgur.com/a/XR9n55G
https://imgur.com/v5fdPzp

| TPU.ro explică (pentru anonimg):

Ne bucuram mult ca premiul a ajuns! Sa le folosesti bucuros!
Am urcat si poza direct in articol.
Multumim pentru tot!

| Donsavas a răspuns:

Multumesc pentru premiu si confirm primirea castilor!

| Clorox a răspuns:

Cine este stapanul/stapana creaturii dragalase cu blana? big grin

| zilog a răspuns:

Asa de putini in decurs de 20 ani

| PersonajFictiv a răspuns:

Vreau sa iau motanul ala acasa waiting

| floresdemayo a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Mai bine ia-o pe stăpâna lui! : ))

| PersonajFictiv a răspuns (pentru floresdemayo):

Oricum nu vor sa vina laughing
Ea nu vine ca deh, are casti si e smechera iar motanul fara ea nu vine thinking
Si sa hranesc eu motanul singur? Pf, de unde pana unde? Nu jucam asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vecinii mei va multumesc pentru premiu. laughing
https://s21.postimg.org/mipawi3on/CAM00523.jpg
https://s4.postimg.org/5asxf8yst/CAM00533.jpg

| TPU.ro explică (pentru anonim_4396):

Sa ai grija cu pisicuta, sa nu ti-o fure careva acum ca a devenit faimoasa. :-))

Răspuns utilizator avertizat
| EmanuelEmy7 a răspuns:

WooW, ce tare! =)

| Cortex a răspuns:

Asteptam intrebarea stimati concetateni.

| Spataru_Doina_1979 a răspuns:

Eu (glumesc)

| Defalucy a răspuns:

Cum fac monede TPU?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Defalucy):

Conform echipei TPU, citez:
„Există o singură modalitate de a obţine monede virtuale TPU: oferind răspunsuri de calitate la întrebările utilizatorilor.
O monedă TPU se obţine atunci când un răspuns de-al tău este remarcat de echipa editorială TPU şi primeşte distincţia "Apreciat de editori"."

| Alecsia007 a răspuns (pentru Defalucy):

Monedele TPU se obtin prin raspunsurile apreciate de editori (adica de editorii saitului )

| Cronos126 a răspuns:

In ce poza e pisicuta?

| endizaw a răspuns:

Super tare! Ce as vrea si eu ceva de acolo sad

| genan a răspuns:

TPU ati avut o idee buna cu magazinele cu premii, dar din pacate eu nu prea pot sa fac monede oricum sper sa castig si succes in continuare la toti utilizatori tpu.ro

| marius1053 a răspuns:

Nu am nici unul