| TheExpert01 a întrebat:

auziti cate puncte valoreaza: 1. o intrebare 2. un raspuns folositor 3. un raspuns amuzant si 4. un raspuns inteligent?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Răspunsul tău îl găseşti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente.

| denyiuly a răspuns:

O intrebare=0 puncte
un raspuns folositor=1punct
un raspuns amuzanta=0puncte
un raspuns inteligent=1punct

| Userrr a răspuns:

Vreo 10 puncte fundita e 100 cred

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Dacă eşti logat şi oferi răspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale. Trebuie să ai în vedere faptul că şi pe TPU calitatea primează - cu cât raspunsul pe care îl dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (şi cotat ca atare de catre ceilalţi utilizatori), cu atât vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
Pentru postarea unui răspuns [aprobat] veţi primi 50 de puncte;
Pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;
Atunci când un răspuns este ales câştigător, cel care l-a postat primeşte 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se oferă câte un punct.
De asemenea, se acordă puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un răspuns:
primul raspuns postat pentru o întrebare valorează 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pa, pa.