| alexandruvio a întrebat:

Sallz am o impresie ca exista fantome tot mereu sunt zgomote ciudate cand sunt singur acasa si ma sperii demi vine sa plang si imi ies din minti ce sa fac sunt disperat numai pot stau toata noaptea cu lumina aprinsa in camera si cu o cruce la mana sa fiu sigur ca nu se intampla nimic si de fiecare data cand se aude zgomotul ma duc repede cu un cutit si crucea de unde se aude si de fiecare data nimic? cum sa scap?

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Heihappytrebuie sa te calmezi,chiar daca exista "fantome"ele nu sunt asa cum ni le imaginam noi,se presupune ca sunt doar niste entitati,niste divinitati(un fel de suflete,care dupa moarte raman blocate intre cele doua lumi:rai si iad,adica raman blocate pe pamant)ele nu au nici o putere asupra noastra,nu ne pot face nimic,chiar daca sunt langa noihappytongue cred ca te-ai uitat la prea multe filme horrortongue si eu cand ma uitam nu puteam sa dorm noaptea si imi era frica,dar de la un timp nu ma mai uitam, si am inceput sa ma rog la Dumnezeu seara cand ma culc, si pur si simplu ma gandesc ca mereu vegheaza Cel de Sus asupra mea si nu am de ce sa-mi fac grijihappytongue

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

1. Nu mai posta la categorii greșite!
2. Nu mai fi atât de superstițios!
Baftă!

| Paulla a răspuns:

Te va bântui fantoma limbii române!

| iCappy a răspuns (pentru Paulla):

Tu vorbesti ma?laughing))) LOL=]]
,, va bantui'' se scrie,, v-a bantuii'' ma=] Ar trebuii sa te bantuie o carte de limba romanalaughing

| Anonymus314 a răspuns:

Lasa pc-ul aprins pe o emisiune sau un film de comedie ceva si inchide usa(asa faceam cand eram mic, acum abia astept sa dorm).

| Sp1k3 a răspuns (pentru Anonymus314):

Frate, in primul rand nu exista fatome. Zgomotele pe care le-ai auzit sunt doar in imaginatia ta.gandeste-te la ceva care te-a facut sa razi...Sau du-te si tu la o biserica inchinate si tu si incearca sa fii fericit.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Sp1k3):

Sunt constient ca nu exista in realitate, dar asa faceam cand eram mic.

| BabitauBabitau a răspuns:

Nu te mai uita la filme, gen groaza, drama... gandeste-te ca nu exista asa ceva big grin

| Pisique a răspuns:

1.Bănuiesc că tu te uiți la „Fenomene stranii". Încearcă să nu te mai uiți.
2.Ca să te calmezi, roagă'-i pe părinții tăi să îți cumpere ceva dulce.
Când auzi zgomote ciudate deschizi televizorul pe ceva ce te amuză sau dai la muzică și ronțăi și tu o bucățică de ciocolată sau ceva de acest gen.
Pe mine mereu când mă speria ceva (când eram mică), dădeam pe desene animate și râdeam cu poftă happy.
Apropo, trebuie să te maturizezi. Fantomele nu există, așa mi se întâmplă și mie...Aud zgomote din camera alăturată, aud cum se deschide televizorul singur, dar nu este nici o fantomă. Aud cum se deschide dar când mă duc e închis [am imaginația bogată].
Încearcă să vezi dacă merge happy.

| Allix13 a răspuns:

Dami add si mai vb:shadowfirestorm13@yahoo.com

| alexandruvio explică:

Fratimiu este mai mare ca mine si doarme de rupe pamantu si eu cand ma sperii imi zice ca sunt un debil mintal si-mi zice sa inchid lumina parinti cand vin acasa mereu il cearta dar degheaba ma pune sa sting lumina iar cand o sting devin din ce in ce mai agitat parca simt ca nu mai rezist si inchid ochii adorm si vad mereu vise urateeee am auzit si povesti la scoala ca daca la miezul noptii te duci cu o lumanare la o oglinda apara diavolul si cand ma gandesc la asta simt ca mi-e frica de groaza

| Iralove2002 a răspuns:

Daca nu ai facut nimic rau nu ai de ce sa te temi te vegheaza cel de sus