| ionut235 a întrebat:

Salutare.
Se poate da la câini hrană umedă cu hrană uscată, amestecată?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu face nazuri, e ok

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oricum, va alege ce îi place...
Eu zic că e de preferat individual, fiindcă hrana umedă, odată ce-i pusă in castron, trebuie consumată in decurs de câteva ore de la deschidere, altfel se va altera (va căpăta un miros neplăcut, se va strica). Restul de conserva (deschisă) se poate păstra in frigider, acoperita, insa nu cu zilele. straight face
Hrana uscată poate fi lăsată în castronul cainelui pe o perioadă nelimitată, daca e ferită de soare. Insa e de preferat să ii pui câte putin si mereu proaspăt.

Dacă combini ambele, iar câinele va face nazuri si nu va mânca tot, peste cateva ore (mai ales că afară e cald) va trebui să arunci la coșul cu gunoi totul. Dacă i le oferi individual, vei arunca doar ce se alterează, nu si bobitele.