| JokerAlex a întrebat:

Am strans niste bani si am pe site-ul PC GARAGE niste piese de cumparat pentru un pc cat de cat de gaming.
Intrebarea o pun pentru cei care se pricep foarte bine in piese de pc etc... Vreau sa-mi spuneti daca sunt compatibile piesele si nu vor bubui sau lucruri gen happy Am:
Placa de baza ASRock 960GM-VGS3 FX
Suporta memorie ram maxim 16gb ddr3

Procesor AMD Athlon X2 340 3. 20GHz skt FM2 box

Memorie Patriot Signature Line 4GB DDR3 1333MHz CL9 Single Rank 1.5v

Hard disk Toshiba DT01ACAxxx 500GB SATA-III 7200 RPM 32MB

Sursa RPC 500LBL 500W

VA ROG DIN SUFLET SPUNETI-MI DACA SUNT COMPATIBILE TOATE PIESELE CU PLACA DE BAZA! DVD WRITER ETC AM EU... DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai facut o configuratie de toata jena. Procesorul nu se potriveste, sursa e petarda, hdd-ul se putea si mai bine de banii aia, si lista poate continua. Daca vrei lasa-mi un mesaj in privat si-ti pot face eu o configuratie, specificandu-mi si bugetul.

| JokerAlex explică:

La memorie patriot signature line 4gb ddr3 e memoria ram o sa iau 2.