| Cătălinmiroiu a întrebat:

Salut,am vârsta de 18 ani am depus cererea pentru alocație cu doua luni in urmă și încă nu mi-au intrat in contul bancar, daca mă duc la postă îmi pot ridica banii?
Precizez că nu am mai luat alocatia din luna iulie după ce am împlinit vârsta de 18 ani!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa mergi la biroul unde ai depus cererea de alocatie, ca sa te interesezi de ce nu ti-au procesat cererea, dar in nici un caz la posta, fiindca ei nu sunt birou de alocatii si nu au de unde stii ce se intampla cu alocatia ta.

La posta chiar nu ai de ce sa mergi, odata ce ai dat contul bancar ca banii sa-ti intre in cont, deci posta nu va mai fii folosita niciodata, sa-ti aduca alocatia.