| anonim_4396 a întrebat:

Salut, aveți idee de ce se descarcă rapid bateria telefonului meu (am un Samsung a40)? Când îl încarc 100% în maxim 3 ore este descărcat la 20%, fără să mă uit pe el, iar dacă mă uit în maxim o oră, trebuie iar să îl bag la încărcat (atât noroc am că se încarcă rapid, nu am probleme cu încărcarea), oare să fie din cauza apk-urilor instalate pe el? Am instalat aptoide, happymod și niște jocuri (tot apk), dacă știți din ce cauză mi se descarcă așa rapid, spuneti-mi.

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Da reset din fabrica, faci doar update-urile de sistem, dezinstaleaza orice aplicatie pe care nu o folosesti si la restul faci update. Daca tot asa face, ai probleme cu bateria si trebuie schimbata.

| ugoogle a răspuns (pentru Eugen80):

O să fac așa să văd dacă o să își revină. Mulțumesc de sfat