| Andreitomas22 a întrebat:

Salut, de ce TPU nu încurajeaza rasismul?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Probabil din acelasi motiv pentru care nu incurajeaza crima, violul, talharia, consumul de droguri...

| Andreitomas22 explică (pentru danbnz):

Eu consider ca oricine are dreptul sa își manifeste, părerile despre alte etnii.

| FreddieM a răspuns (pentru Andreitomas22):

Sigur ca da, atat timp cat nu sunt ofensive, discriminatorii. Poti corecta doar persoana, nu si etnia caruia ii apartine, asta ar fi o grava jignire.

| danbnz a răspuns (pentru Andreitomas22):

A-ti spune parerea despre alte etnii nu inseamna rasism, cam asta se subînțelege din ce zici.

Ai dreptul sa-ti spui parerea dar depinde si cum o faci.

FreddieM ti-a dat un raspuns edificator in sensul asta.

Una e sa spui despre canadieni ca sunt cei mai politicosi si amabili oameni din lume si alta e sa spui ca toti tiganii sunt hoti si needucati.

| Anonim9114562123 a răspuns:

De ce ar incuraja TPU rasismul?