| Cristi6811 a întrebat:

Îmi poate spune si mie ce vrea sa se spună aici pentru a mă transfera se cere media cu care am intrat la liceu sau cea cu care termin sem 1? O alta conditie care, daca nu e indeplinita, puteti doar visa transferuri... media de transfer.

Media de transfer e considerata media ultimului an promovat! In situatia in care transferul se face in semestrul II al clasei a IX-a, media de transfer se considera media de admitere la liceu.
Aceasta medie de transfer ( ultimului an promovat sau cea de admitere. in functie de caz ) trebuie sa fie CEL PUTIN EGALA cu a ultimului care a promovat la clasa / profilul unde se face transferul. Sunt clasa a 9 dau funda!

Răspuns Câştigător
| niron a răspuns:

Nu contează media, poate o sa dai un fel de admitere sa te primească la liceu