| Claudiu950 a întrebat:

Sunt nou pe aici si as vrea sa stiu ce inseamna "funda". Am vazut la multe intrebari ca daca le raspunde cineva le da "funda". Deci, ma puteti pune la curent?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Cand pui o intrebare si scrii in ea ca dai funda atragi foarte multa lume deoarece sunt multi disperati care o vor pentru ca aceasta funda le da puncte si astfel ii urca in topul utilizatorilor. Ei nu inteleg ca sunt aici sa ajute lumea, nu sa fie printre cei mai buni.

"Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)"

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Cum dai funda? In dreapta fiecarui raspuns ai o funda portocalie sub care scrie "Declara raspunsul castigator". Dai click pe ea, dupa care raspunzi cu ok la intrebarea "Esti sigur ca vrei sa alegi raspunsul ca fiind castigator?".

| Claudiu950 explică (pentru MrAngelus):

Multumesc pentru ajutor! Te-am declarat CASTIGATOR!

| MrAngelus a răspuns (pentru Claudiu950):

Npcwinking

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemnează răspunsul câştigător la o întrebare şi este un mod de a multumi celui care ti-a dat cel mai bun şi folositor raspuns.
La întrebarea ta o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

| oAaaNaa a răspuns:

Funda inseamna..atunci cand niste utilizatori dau mai multe raspunsuri la o intrebare, cel care a intrebat trebuie sa declare un castigator.
Acum poti sa ma declari catigator?

| Claudiu950 explică (pentru oAaaNaa):

Imi pare rau dar am deja un castigator. Poate data viitoare.