| Niklauss a întrebat:

Am si eu o intrebare ce ma macina, cum se primeste mai exact monedele pentru magazinul TPU? am citit ca trebuie sa ii placa editorului dar am vazut acum recent ca a dat monede la niste raspunsuri banale iar la o gramada de raspunsuri chiar bune ce le-am observat ieri si azi nu a dat.
Deci chiar vreau sa fiu lamurit cum este asta?
Trebuie sa fi uitlizatorul anului cumva? pentru ca mi se pare ciudat ca doar ei sunt cei care primesc monedele.

Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform celor scrise de echipa TPU, citez:
"Există o singură modalitate de a obţine monede virtuale TPU: oferind răspunsuri de calitate la întrebările utilizatorilor.
O monedă TPU se obţine atunci când un răspuns de-al tău este remarcat de echipa editorială TPU şi primeşte distincţia "Apreciat de editori."
Alte criterii, in baza carora apreciaza raspunsurile, nu am vazut.

Răspuns utilizator avertizat
| Lacramioara_Xenia_1990 a răspuns:

Nici eu nu inteleg...