| BlueMăslinăRed a întrebat:

Îmi spune și mie cineva de ce când răspund la o întrebare ( apăs pe răspunde și respect regulamentul ) nu mi se postează întrebarea?
Dau refresh la pagină, o inchid și intru din nou pe acea întrebare dar nimic.
Dau fundă!
Vreau să știu și cum se poate rezolva.

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Patesc asa la raspunsuri, dar la intrebari cred ca e la fel. Adica nu iti apare din prima postata. De exemplu raspunsurile mele apar pe site dupa 5-10 minute. happy

2 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Buna,

Nu inteleg daca e vorba de postarea unui raspuns sau a unei intrebari. Imi poti da mai multe detalii? Imi poti scrie si in privat daca iti este mai usor.

Cristina, TPU.ro

| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună BlueMăslinăRed

Obligaţiile utilizatorului(TPU)

Utilizatorul este responsabil de propriile acţiuni precum şi de consecinţele pe care acestea le pot avea, în urma publicării materialelor pe care le încarcă şi punerii la dispoziţie în mod public pe contul oferit de companie. Utilizatorul se obligă:
a) să nu încarce, posteze, difuzeze sau transmită orice conţinut pentru care nu are dreptul legal de transmitere sau difuzare în orice condiţii, sub orice sistem juridic, românesc sau străin sau determinate de relaţii contractuale sau de încredere cum sunt informaţiile confidenţiale, cele aflate sub incidenţa drepturilor intelectuale, aflate sau dezvăluite ca parte a relaţiilor de serviciu sau aflate sub incidenţa acordurilor de confidenţialitate;
b) să nu publice material cu drept de autor, dacă nu este el însuşi autorul sau dacă nu are permisiunea autorului de a publica materialul respectiv;
c) să nu publice materiale obscene, defaimatoare, de ameninţare sau răuvoitoare faţă de un alt utilizator, persoană fizică sau juridică;
d) să nu publice conţinut explicit sexual sau având conotaţie sexuală;
e) să nu publice materiale care conţin viruşi, viermi, cai troieni sau orice alte programe informatice cu intenţia de a altera, distruge sau afecta în orice mod informaţii sau sisteme informatice;
f) să nu promoveze sau furnizeze informaţii care să încurajeze încălcarea legislaţiei sau a bunelor moravuri;
FreeRoad SRL poate impune utilizatorilor săi în orice moment anumite reguli de utilizare pentru oricare dintre serviciile sale. Prin introducerea unui material în orice segment public sau privat de pe site, incluzând forumurile, bursa de securitate, baza de date cu firme, secţiunile de articole, ştiri şi noutăţi, îi garantaţi firmei FreeRoad srl dreptul continuu, irevocabil (incluzand drepturile morale) şi licenţa de a utiliza, reproduce, modifica, adapta, publica, traduce, distribui sau de a comunica în public conţinutul (în întregime sau parţial), la scara internaţională sau de a-l incorpora în alte lucrări de orice formă, în mass-media sau în tehnologia cunoscută sau care urmează să se dezvolte în viitor. De asemenea, permiteţi oricărei persoane care este abonată să acceseze, să vizualizeze, să stocheze sau să reproducă asemenea materiale în scopuri personale. Supus celor menţionate înainte, posesorului unui astfel de material publicat pe site îşi menţine orice drepturi care ar putea deriva de aici.
TPU.ro nu îşi asumă responsabilitatea pentru opiniile utilizatorilor despre restaurante, postate pe acest portal.