| danielxp11 a întrebat:

Salutare...sunt nou pe aici cine ma invata si pe mine cum e cu funda si altele?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bine ai venit printre noi!
Funda este semnul de mulțumire al întrebătorului, are o valoare de 100 puncte.
Altele le citești de aici, http://www.tpu.ro/useri
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita.
pentru mai multe informatii, citeste intrebari frecvente.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
O seara buna:)

| zurick a răspuns:

Aici poti gasi raspunsurile la toate nelamurilile tale:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa,pa.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Trebuia să citeşti ce ţi s-a dat de citit când ţi-ai făcut cont.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Uite toate intrebarile si raspunsurile le ai aici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Citeste in Regulament si vezi la sectiunea 16 si vezi ce este cu "funda".
Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Te pup!

| TashaUhm a răspuns:

Renumita FUNDA o dai atunci cand pui o intrebare si ceilalti iti raspund! Alegi raspunsul pe care il consideri tu ''cel mai bun''. In dreptul fiecarui raspuns este o forma, daca o pot numi asa, ce seamna cu o funda.Click pe ea si gata, ai dat funda!
La randul tau poti primi fundite daca dai raspunsuri bune.
In schimb, ca sa poti sa dai vot, trebuie sa fi senior! Cel putin la mine nu mergea astfel (si daca gresesc cu acest raspuns, te rog sa ma scuzi)!
In dreapta jos al unui raspuns iti apare ''Evalueaza/ Raporteaza'', dai la evalueaza si alegi ce fel de raspuns este cel primit sau dat de altcineva.

Restul inveti pe parcurs`!
Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente