| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Se poate face ceva sa sa nu mai vad intrebarile unui anumit "specimen" care freaca tot site-ul asta cu intrebarile lui? Simplul block nu ajunge ca tot ii vad ineptiile

44 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Singura sansa e suspendarea.
Dar Alex Dorinel nu incalca regulamentul, mentine situl activ si nu cred sa fie suspendat vreodata.Cel mult avertizat pentru ca unele intrebari sunt repetive.Iar ca averizat nu poti posta intrebari cel putin o luna.
CHIAR si asa isi poate face alt cont.
Daca s-ar putea sa nu i sa raspunda la intrebari...

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Fatamuntilor):

Da, situatia se "joaca" in parametrii legali si din punctul ala de vedere nu se prea poate misca in front dar totusi daca se plang mai multi nu se face nimic? Dvs aveti mai mult timp pe site decat mine, nu s-a mai intamplat sa se planga nimeni in nr mare de un membru?
Cred ca sunt oameni aici care ar deschide sampania daca ar avea o luna de liniste fara dorinel laughing
"Daca s-ar putea sa nu i sa raspunda la intrebari..." foarte interesanta solutie, dar cum sa joci pe partea asta? Mereu o sa se trezeasca cativa sa strice totul...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ba cred ca multi se plang de un anumit membru.
Poate cannd incepe scoala intrebarile lui vor si mai putine.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Fatamuntilor):

"cred ca multi se plang de un anumit membru" Si atunci de ce nu se ia ABSOLUT nici un fel de masura?
"Poate cannd incepe scoala intrebarile lui vor si mai putine" Sa va auda cine trebuie dar ( nu-mi place sa gandesc negativist ) tare mi ca atunci cand o sa inceapa scoala o sa aiba mai multe subiecte de "discutat" aici...

| sierra1 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

~ mentine situl activ~ asta nu e o soluție, să pui intrebări inutile (oho, și câte mai sunt așa) fără sens, doar să umpli paginile și site-ul.

Puține sunt intrebările care chiar necesită un răspuns și nu o căutare de câteva secunde pe gugăl

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sierra1):

Stiu asta! Greseala noastra e ca si raspunem la asfel de intrebari, de multe ori postarie lui apar la cele populare si devine si mai cunoscut.Iar el este incurajat de asta!
Nu m-am gandit (inca) la solutie.Dar poate se plictisi la un moment dat!

| sierra1 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

De fapt nu caut soluții ci doar observ (și eu) cum "merge" site-ul...

"Greseala noastra e ca si raspunem la asfel de intrebari" - de fapt e mai profundă, se răspunde intr-o veselie la intrebări nepuse sau enunțate in dungă, lapidar, in doi peri, respondentul bănuind (de regulă, greșit) ce-ar avea intrebătorul in cap.
Și asta in loc să-i ceară detalii sau clarificări

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sierra1):

De parca Dorinel nu ar fi de ajuns
ia de aici
https://www.tpu.ro/utilizator/abfnva
DACA se raspunde si la intrebarile astuia ma mut pe Luna=))
am raportat deja deja sa scap de ispita1

| Frank51 a răspuns:

Din păcate nu sad

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Frank51):

Daca s-a facut petitie sa o dea jos pe Jassmina de pe site-ul asta ( chiar nu stiu de ce ) cred ca se poate face si pentru asta ceva ca prea mult curent face

| Frank51 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu am văzut răspunsuri prea multe de la Alex Dorinel, în schimb am văzut că la fiecare întrebare Iasmina răspunde cu un răspuns eronat și fără sens. Totuși nici unul dintre ei nu încalcă regulamentul, nu au dat în cap sau ceva, așa este mediul online, mai ales pe acest site, unde majoritatea (90%) au probleme de socializare.

| SilentRain a răspuns:

Nu ai ce face, doar sa te prefaci că nu există

| gabicoo a răspuns:

Alex Dorinel?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru gabicoo):

Tu spune daca se poate face ceva, nu conteaza care specimen e ( si da, the one and only rolling on the floor )

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu ai ce face, e inutil ignor-ul. Măcar ai doar unu, eu îmi văd toți dușmanii crying

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru supadeceapa):

Pe bune ca e inutil... Ala e singurul care face curent, restul imi dau ignor singuri si nu-i mai bag in seama laughing

| Emma30555 a răspuns:

În primul rand sa nu îl ai la prieteni ca să nu îți apară notificari

| CIaudiu a răspuns:

Ce sa faci frate, Dorinel are 15 ani, inca nu e o cauza pierduta. laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CIaudiu):

E dus pe ulei de mult. Spune-mi daca se poate face ceva ca sa nu-i mai vad intrebarile ca ma zgarie pe retina cand il vad ce scrie, si mai are si poza aia comunista si el ii face pe altii "comunist care voteaza cu PSD "

| CIaudiu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

N-ai ce sa faci... Asa e site-ul configurat din pacate. Aceeasi problema o am si eu cu Jassmina.

| gabicoo a răspuns (pentru CIaudiu):

Culmea e că Jassmina te blochează ea!

| sierra1 a răspuns (pentru CIaudiu):

N-aș zice asta, cine știe cine e de se dă a fi de cinșpe ani

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CIaudiu):

Ce are lumea cu Jassmina ca da raspunsuri ok din cate am vazut. Uneori are mult prea multa rabdare cu "specimenele" de aici. O prefer pe ea de 1000 de ori decat bolovanul ala de dorinel

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru sierra1):

Raspunsurile il dau de gol. Mentine "stacheta" sus de cand e pe site. Pana acu avea o scapare si se dadea de gol daca avea mai mult

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru gabicoo):

Jassmina cred ca blocheaza persoanele alea super nesimtite. Daca ii raspunzi frumos si civilizat nu da block aiurea

| Sekim a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu ai văzut tu bine înseamnă

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Sekim):

Ce n-am vazut eu bine?

| sierra1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Cam multe intervenții cu trimitere la "epoca de aur" - or asta nu-l preocupă pe un elev. Deloc

| CIaudiu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

O da ea raspunsuri bune, dar mai nimereste si cate una atat de eronata de-ti vine sa iti dai cu capul de pereti. Cand ii atragi atentia de greseala comisa te trezesti cu block sau cu un raspuns impulsiv + block.
Am impresia, sau de fapt convingerea ca ea da raspunsuri doar pentru punctaj pe site sau ca sa-si ocupe timpul cu ceva caci altfel nu-mi pot imagina de ce ar raspunde la cam toate intrebarile, chiar si la cele care ii depasec cunostintele.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru sierra1):

Intr-adevar, multe le arunca in trecut, dar de curiozitate arunca un ochi peste intrebarile lui de acolo si o sa vezi ce si cum

| CIaudiu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

"Jassmina cred ca blocheaza persoanele alea super nesimtite. Daca ii raspunzi frumos si civilizat nu da block aiurea" - sa inteleg ca eu sunt un caz unic? O sa-mi fac timp candva daca imi voi aminti ca sa-ti arat raspunsul meu civilizat si informator cu link gov pentru a ii demonstra contrariul pe care il debita pe site in nenumărate randuri la categoria D&S.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CIaudiu):

Raspunsuri din alea kamikaze mai lasam si noi cateodata ( cu voia sau fara voia noastra ). Referitor la raspuns impulsiv nu am vazut-o pana acum sa reactioneze aiurea, ba din contra lumea ii vorbea urat si ea raspundea frumos inapoi si n-am nici un motiv sa mint.
La ultima chestie nu ne putem da cu parerea, adica fiecare face ce vrea in timpul lui ( si eu de ex mai stau pe site cand vin de la munca si inainte sa ma culc ).
"chiar si la cele care ii depasec cunostintele ei." N-o cunoastem sa stim ce specializari are doamna, daca tu stii detaliile astea my bad

| sierra1 a răspuns (pentru CIaudiu):

Da, e specialist desăvârșit in :
- motoare
- organe sexuale
- drujbe
- suflet
- buldozere
- curent (electric, de ape, literar, și tot ce-o mai fi)
- și... cam tot ce mișcă dealfel
fleoșc!

| Sekim a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu ai văzut tu răspunsurile Jassminei, daca te uiți atent, te apuca durerea de cap

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Sekim):

Intr-adevar n-am stat sa iau la puricat profilul si raspunsurile ei. Eu am zis doar ce am observat

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

rolling on the floor
si pe mine ma dispera ala

| anonim_4396 a răspuns (pentru CIaudiu):

Bine zici... si eu am block de la ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai daca il ai cumva la prieteni, da-i remove. Si dupa aia block si tot ce se cade. Nu o sa iti apara in feed, dar de vazut cred ca tot le vezi. sad
P.S. Hai pe Quora. tongue

| CIaudiu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Fii atent la asta, azi o dat inca unul total eronat. Nu se potoleste deloc baba asta...
https://www.tpu.ro/go-to-answer/18370151/

| darrio2007 a răspuns (pentru Sekim):

Poate pe tine.

| Sekim a răspuns (pentru darrio2007):

Ce nu îți convine?

| darrio2007 a răspuns (pentru Sekim):

De ce ma intrebi?

| Cretinul112 a răspuns:

Io?