| AnnePlatt a întrebat:

Se poate sterge un raspuns pe TPU? Daca DA, cum?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să trimiţi o cerere la Contact http://www.tpu.ro/contact (ataşează link-ul cu postarea, care vrei să fie ştearsă!), să raportezi/blochezi singur/ă întrebările sau răspunsurile sau să le editezi (dacă sunt recente). În mod normal, este nevoie de minim 2 raportări. Deci, mai rogi un prieten, ca să te ajute. După ce postările respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile pe site, însă doar administratorul site-ului (Cristina) le pot şterge de tot.

P.S. Apropo, raportările abuzive/nejustificate se penalizează. Trebuie să ai foarte mare grijă ce raportezi, pentru că dacă depăşeşti limita maximă de raportări abuzive (10), poţi să fii suspendat/ă. De fiecare dată gândeşte-te de zece ori, dacă o postare merită să fie raportată sau nu. Succes! Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dacă ai dat tu răspunsul ai 3 posibilităţi: 1.Dacă răspunsul mai are opţiunea Editează îl poţi şterge ori modifica de acolo. 2.Îl raportezi ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, după caz, dacă se încadrează la vreuna din aceste categorii. Trebuie să ai minimum 10.000 de puncte pentru raportare ori să îl raporteze 2 sau mai mulţi utilizatori care au împreună cel puţin 10.000 de puncte şi raportarea să fie corectă, altfel va fi repostat. 3.Scrii un mesaj din contact, dai link-ul răspunsului şi rogi echipa TPU să îl şteargă. Ultimele 2 posibilităţi pot fi folosite şi pentru a şterge un răspuns dat de un alt utilizator. În ultimele două cazuri va trece un timp până să fie şters, mai ales la ultima posibilitate. Trebuie să mai ţii seama că raportarea abuzivă a altui utilizator poate fi penalizată. Succes şi numai bine!

| EmaS a răspuns:

Poti sa dai editare si sa il modifici.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Îl poţi edita.

| ombladon a răspuns:

Nu se poate...

| PяInCєSs a răspuns:

Intrebarile nu se pot sterge odata puse, decat editate, daca doresti sa editezi, trimiti un mesaj sus unde scrie CONTACT cu intrebarea respectiva si cum vrei tu sa o editezi, bafta

| abcdefgh a răspuns:

Buna.Sus,deasupra reclamei iti apar mai multe optiuni: prima pagina, discuta live! CONTACT. Apesi pe contact si dupa ceri ca raspunsul tau sa fie sters(precizezi ce raspuns doresti sa ti se stearga) Succes!