| Wyo11 a întrebat:

Slaut! La vara o sa sustin Examentul de Evaluare Nationala. Si am multe emotii si imi este foarte frica.Cand vad foaia in fata cu subiectele ma pierd si fac niste greseli minore. In clasele 5-7 am avut media de 9, 74.Dar la Ecamenul acesta imi este forte frica ca o sa-o dau in bara...

Răspuns Câştigător
| Hellobello a răspuns:

Gandeste-te ca este doar un alt test pe care il dai cu alti colegi. Nu o sa fie greu deloc daca inveti. Dupa ce scapi de el o sa vezi cat de usor a fost si o sa vrei sa mai dai inca o suta de examene de capacitate decat un bac sau examene la faculatate. Trebuie sa te concentrezi, sa incepi cu subiectele pe care le stii si apoi cu alea mai grele, fiindca pe parcurs iti dispar emotiile si o sa iti vina idei si la cele care ti s-au parut mai dificile la prima vedere. O sa fie totul bine! Succes