| Faranume242424 a întrebat:

Spuneți-mi cum se face check in online la Pegasus, cu cât timp înainte și cum... dacă am și bagaj de cala, de MAna se face la ghișeu? Dacă fac check in la ghișeu e gratuit?

1 răspuns:
| mateia a răspuns:

Cu cat timp vrei, dar nu trebuie sa fie mai tarziu de 24 de ore inaintea plecarii. Cu bagajul tot trebuie sa treci de controlul de bagae, deci nu influenteaza check-in-ul... La unele companii la ghiseu nu e gratuit. Nu mai stiu acum cum e la pegasus. Orice el de bagaj ai avea nu uita sa ii pui un sigiliu de bagaje ca sa nua i surprize. Uite aici http://sigiliibagaje.ro. Si le poti folosi si la hotel sau oriunde le lasi nesupravegheate. Ca deja hotii stiu ca nu le poti desface si sa le inchizi la loc si nici nu le poti inlocui, ca au un nr unic de identificare.