Tu cine vrei sa fie Utilizatorul Anului 2017?

Buna prieteni,

A venit din nou momentul nominalizarilor pentru Utilizatorul Anului

Asadar, daca aveti un user favorit care credeti ca ar trebui neaparat sa aiba titlul de Utilizatorul Anului 2017, va rugam sa ne mentionati numele sau printr-un raspuns in cadrul acestei postari.

Raman aceleasi conditii ca si pana acum: userul anului poate fi oricine cu conditia ca in ultimul an sa fi avut minimum 20 de raspunsuri pe luna pe o perioada de cel putin 6 luni . Cele oferite la Trivia/Amuzante nu sunt luate in considerare. Nu pot fi nominalizati cei care au castigat deja titlul de Userul Anului.

Va asteptam  nominalizarile pana vineri, 15 decembrie, la pranz. Dupa ce validam candidatii, dam drumul votarii si va lasam sa decideti cine va castiga titlul de Utilizatorul Anului 2017. Pe data de 3 ianuarie 2018 votarea se va opri si ulterior vom anunta si castigatorii.

In plus, anul acesta o sa avem alte doua premii speciale pentru voi: premiul pentru cel mai activ nou membru TPU (care s-a inscris in comunitate in anul 2017 si are cele mai pertinente raspunsuri) si premiul de onoare TPU (castigatorul va fi ales de Echipa TPU pe baza intregii activitati de pe site).

Premii:

Premiu Utilizatorului anului 2017: 100 monede

Premiu Cel mai Activ Nou Membru TPU: 50 monede

Premiu de Onoare TPU: 50 monede

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

UPDATE: In urma voturilor voastre am desemnat Userul  Anului 2017: andreia67. Felicitari, draga noastra!

Premiul de Onoare TPU ii apartine lui RAY, pentru activitatea sa intensa in comunitate, iar premiul Cel mai Activ Nou Membru TPU ii revine lui Donsavas, care in mai putin de 1 an a adunat peste 1500 raspunsuri.

Felicitari tuturor!

89 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt cativa utilizatori foarte buni pe care ii propun, ii amintesc in ordinea amintirii: Salontanul, Bula, ardnaxur1961, alessia5158, etc.
P.S. Conditiile pentru candidati mi se par foarte laxe, totusi este vorba de candidatii pentru titlul de utilizatorul anului.
Fata de aceasta cred ca mai corecte ar fi:
-perioada pe site cel putin de la 1.01.;
-minimum 1000 de raspunsuri;
-raspunsuri castigatoare cel putin 10% din total;
-nu se iau in considerare raspunsurile de la Conversatii si de la Trivia/Amuzante, de altfel aceste categorii nici nu se incadreaza in scopul TPU si nici n-ar trebui sa fie punctate raspunsurile.

Răspuns utilizator avertizat
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca e sa ne luam dupa numarul de raspunsuri SI ATAT, Ray s-ar incadra. Atata doar ca sta prost de tot cu limba romana, ceea ce face ca raspunsurile lui sa fie quasi-ininteligibile.
Daca se puncteaza la numarul de intrebari, Chifteluta Crocanta ne bate pe toti la mare distanta.

| RAY a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Raspunsul meu la intrebarea ta nu l-ai inteles?

| TPU.ro explică:

Dragi prieteni, votarea a inceput! Puteti vota aici: https://www.tpu.ro/voteaza-utilizatorul-anului/ sau din meniul de utilizator, dand click pe butonul Alege Userul Anului 2017. Pe data de 3 ianuarie revenim cu castigatorii, atat cu Userul Anului 2017, cat si cu Cel mai Activ Nou Membru TPU si Castigatorul Premiului de Onoare TPU. Mult succes!

| TPU.ro explică:

Multumim pentru votare, am afisat castigatorii in cadrul postarii de mai sus, alaturi de rezultatele tuturor. Un an nou fericit!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Ma astepam la postare separata! nNu stiu cati au vazut ca DEJA s-a afisat si vor veni intrebarile cu,, Cine a luat acele titluri''?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Floresdemayo

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Liviu

| RAY a răspuns:

GoldenZenith,andreia67

| RAY a răspuns:

Felicitari lui andreia67, multumesc tuturor celor care m-au votat si celor care nu m-au votat, va multumesc pentru sustinere, cel mai important este ca scopul acestui site sa fie ajutorul resiproc dar si respectul pentru regulamentul TPU
https://www.youtube.com/watch?v=Zi0RpNSELas

| RAY a răspuns:

FreeAds din nou isi repet,vreau sa vad asa zis raspunsuri nefolositoare,eronate,ca tot asta repeti de ceva timp,dar zero dovezii,vreau sa vad dovada aia, sunt foarte curios,scrii acolo ca cica raspund la intrebari de duzina, eu cred ca orice intrebare e importanta pe TPU, ai uitat ceva, eu am nominalizato pe andreia la titlul userul anului, deci ce jumatati visezi, din moment ce eu am nominalizato

| RAY a răspuns:

Jumatate din TPU e angy, ramom, free ads cool.

| RAY a răspuns:

Ramon2473 si eu sunt complet de acord ca contează calitatea nu cantitatea, acel campion sa fie cel care a primit cele mai mute fundite si voturi pozitive(fara categoria conversatii, trivia si amuzante ), nu care are cele mai multe răspunsuri, iar userul anului sa fie cel care a primit cele mai multe fundite sau voturi pozitive, dar trebuie apreciat efortul fiecărui user care încearcă sa ajute

| RAY a răspuns:

Fatamuntilor banare pe ip,clasa de ip, placa de rețea si problema se rezolva, cine are cel mai bun raspuns castigator la o intrebbare sa decida cel care a pus intrebarea nu altcineva, nu consider ca timp de un an ai face si asta si scapi asa usor, sa fim rationali

suntserios
| suntserios a răspuns:

Andreia67
https://www.tpu.ro/utilizator/aaiwdd

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru ramon2473):

Ce premiu bre?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru ramon2473):

Eu nu am castigat nica

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Premiul de onoare la RAY? ce gluma buna. Intrebarile si raspunsurile lui numai onoare nu au in ele

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mihai69
https://www.tpu.ro/utilizator/aegq
minrest
https://www.tpu.ro/utilizator/aanbiv
MihaelaDart
https://www.tpu.ro/utilizator/djwk
Dannyel86
https://www.tpu.ro/utilizator/pvmk
și Andreia67, care a mai fost menționată.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cele mai multe fundite si voturi pozitive pentru Userul Anului? Rad, rad, rad. Fain asta!
Toata lumea stie ca sunt useri cu conturi multiple, isi acorda singuri funde si voturi, pana si daca sunt descoperiti voturile/ fundele merg.Am vazut funde acordate la primul raspuns sau acordate eronat.Asta pica.
Mai degraba pe baza monezilor
Sau se implemeteze o metoda sa se voteze pe baza votului unic de un singur cont
Aveti un an la dispozitie pentru a gandi ceva destept, unele idei prezentate mi se par bune!

| suntserios a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Vorbesti prostii. Eu am luat premium acum 3 ani si nu am niciun cont duplicat. Frustrare mare.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru suntserios):

Stai linistit ca nici nu ma gandeam la tine.
Imi vine greu sa cred ca sunt peste un milion... sau cate conturi or fi ca sunt unice.
Si ma refeream la cei care voteaza
S-a recunoscut aici pe site ca sunt useri care au mai mult decat un cont, sunt useri avertizati pentru conturi multiple.
Imi pare rau ca ai inteles attlceva!

| LoveSleep a răspuns:

Dacă votăm așa și parlamentarii ne-am dat dracu.

Răspuns utilizator avertizat
| oprescudorin11 a răspuns:

Criteriile de alegere pot fi DISCUTABILE!
Frecventa nu ar trebui punctata asa de mult, caci sunt personaje, deseori perturbatoare, nefolositoare.
Raspunsurile premiate, iarasi, nu trebuie asa de mult luate in considerare, caci nu sunt cele mai rezonabile mereu,
Este insa evident ca toti membrii, care se ostenesc pentru comunitate, chiar gresind (uneori) sunt demni de a fi luati in considerare!
Faptul ca cineva a mai fost deja premiat, nu cred ca este un motiv de ne-premiere, caci a fi Corect organizat, decent, in exprimare si solutii, este benefic, in sensul ca poate fi un exemplu pentru noi toti, in vremuri din astea!
As fi curios, insa sa afisati, spre usurarea votului mirean, o lista cu persoanele care s-ar incadra in canoanele (desigur -intelepte ) ale TPU!

| GoldenZenith a răspuns:

RAY

| suntserios a răspuns (pentru GoldenZenith):

Buna gluma

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e nici o gluma ce a spus Golden sau altii. E vorba doar de cine place acea persoana. Nu e nou asta. Multi sunt nominalizati aiurea in acest mod. Cum acum 2 ani am fost si eu si Drimmero printre cei nominalizati desi nici eu nici el nu ar fi meritat asa ceva.

| BlackRose03 a răspuns:

O susțin pe Andreia67.

| HadesSs a răspuns:

Ray

| Fatamuntilor a răspuns (pentru HadesSs):

Pffff,prea tarziu, poate la sfarsitul acestui an la urmatorul mandat!

| HadesSs a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pffff laughing

| ALGator a răspuns:

Ma amuza termenul de "utililizator" (de obicei un bun computer nerd nu le are cu specialitatea "copywritting"). Cum ar fi sa numesti un pompier care tocmai a salvat 100 de vieti ca "purtator de uniforma" sau, de ce nu, "utilizator". "Utilizator" indica exact o calitate de pasivitate, ceeace e cu totul altceva decat se cauta aici. Dar sa nu ne formalizam :-) let the best win!

| Elena9328 a răspuns:

Eu îmi doresc mult

| DenisaNicoletaG a răspuns:

@Bacemi @Nemessys

| Samariteanul a răspuns:

Ray sau Bula mi se par cei mai buni.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu o propun pe Andreia67 http://www.tpu.ro/utilizator/aaiwdd

E chiar buna propunerea lui suntserios. Si eu m-am gandit la ea cat rasfoiam lista de useri mai activi in ultima luna.
Mai merita TPU si omuleti mai maturi care sa-l reprezinte.
Am vazut-o raspunzand la destule intrebari decente pe site, chiar si mie mi-a raspuns bine informata acum cateva luni, ceea ce e o raritate in ultima vreme.

Totodata as mai propune-o pe alessia5158
https://www.tpu.ro/utilizator/pkiu

As mai propune-o si pe dna ardnaxur1961 https://www.tpu.ro/utilizator/bamp/

Fac apel si la restul userilor sa descopere useri merituosi (de evitat acei useri cu titlu de campion al zilei fiindca sunt neprofesionalisti sau abuzivi majoritatea lor) sa se evite spammerii si alti pustani plictisiti pe site. Eu cu greu am cotrobait dupa ceva useri chiar buni.
Macar atata lucru sa mai ramana serios la TPU.

A mai observat cineva ca anul trecut floresdemayo a iesit direct fara sa vedem o statistica a voturilor? Sincer, era singura care avea treaba cu titlul la ce propuneri se facusera, fara sa incerc sa aduc vreun atac cuiva. Sper ca si anul acesta sa iasa cine ar trebui, indiferent de faptul daca admina sau cei de la TPU pot lua si o proprie decizie (dar una buna).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/utilizator/scyw
https://www.tpu.ro/utilizator/aaiwdd

Cei 2 mai sus nu intra aici doar sa faca pe inteligentii. Nu sa faca 50 de raspunsuri pe zi ca sa ajunga nr 1 pe TPU pana la sfarsitul anului, nu sa dea multe raspunsuri dintre care majoritatea proaste. Culmea, cum face cineva pe aici care te baga la ignore imediat cum ii atragi atentia cand greseste ( si greseste o gramada ). Cred ca are deja jumate de site la ignore. Cei 2 intra doar sa ajute, asa cum pot ei mai bine. Restul sunt praf si pulbere. Mult copy/paste. Nu stiu care e mai rau. Vad ca se zice mai sus ca sa nu se bage in seama T/A si Conversatii. Eu as zice inca o categorie. Totul Despre TPU. Aici e doar copy paste. Aceeasi intrebare de 1000 de ori, aceleasi raspunsuri date de fiecare data. ASta nu e ajutor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ioandelasal e deja.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si? DAca are deja inseamna ca nu mai merita inca o data sau ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica si? Si nu va mai fi o lista cu el! Si Brigaela MD merita sa mai iasa din nou daca e vorba asa, dar pierzi scopul. Tu faci spam pana si cu titlurile de Userul Anului. Pana si pe astea le repeti. laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Se specifica CLAR.Cei care au fost nu mai pot fi! Citeste postarea cu atentie!
Nu ca NU ar MERITA, dar asta e regulamentul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

"Se specifica CLAR" Nici macar nu citisem regulamentul. Stiam doar ca Brigaela a avut de 2 ori acest titlu. Am vazut doar " Cine vrei sa fie ultilizatorul anului 2017" si dupa doar bla bla bla bla bla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa, ajuti tu site-ul si pentru mine. EU ma rezum doar la spam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde a avut ma Brigaela de doua ori titlul? Spammerule! Spammerule! laughing Huoo!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Subscriu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-am dat Nefolositor. Asa, si? Ce ai votat? Nu se voteaza nimic aici. Se propune doar.
Pentru ca ai dat un raspuns fara vreo noima. Ai zis ca nu stii, nu cunosti, dar te afisezi si tu pe aici degeaba.
Sper ca nu procedezi similar si la alegerile parlamentare.