| anonim_4396 a întrebat:

Voi la ce va referiti cand spuneti "Funda"? dar cand spuneti "vot"

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Ca sa dai un vot ai sub fiecare raspuns "Evalueaza".

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cand pui o intrebare pe site, astepti raspunsuri cat mai multe si de calitate, drept multumire oferi fundita celui care a raspuns cel mai corect la intrebarea ta si crezi ca te poti baza cat de cat pe acel raspuns, cum numai un castigator poate beneficia de fundita, drept multumire celorlanti, ii votezi dupa cum crezi ca au fost raspunsurile lor..folositor/inteligent/eronat/amuzant.
O zi frumoasa sa aihappy

| MrAngelus a răspuns:

Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)

Votul reprezinta parerea ta despre acel raspuns: folositor, nefolositor, amuzant, inteligent si eronat.

Pentru a vota un raspuns este suficient sa dai click pe una (sau mai multe) dintre casutele care corespund calificativului dorit, situate sub raspunsul respectiv, apoi click pe bifa din dreapta. Votul tau va fi inregistrat imediat, iar pe site va fi afisat intr-un interval de 15 minute. Nu iti poti vota propriile postari si nici nu poti vota acelasi raspuns de doua ori.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Răspuns utilizator avertizat