| georgeggg a întrebat:

Sfarsitu lumii sau nu?

Răspuns Câştigător
| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

Mai nou, urmasii maiasilor au zis ca tot ce ne-au ''tradus'' americanii din acel calendar e o minciuna, americanii vanzand efectiv cultura lor. Acestia inteleg inca lumba MAYA si spun ca acel calendar e un simplu calendar in care se arata circulatia planetelor, astrilor si alte prostii.
In concluzie... sfarsitul lumii nu vine in 21.12. 2012.
Funda? big grin

| CryChristiAN a răspuns (pentru PrajituricaCuFrisca):

Si daca maiasii sustineau ca Teoria Relativitatii e corecta tu ii credeai?

Numai Yahweh, Dumnezeu, stie cand va fi.

| PrajituricaCuFrisca a răspuns (pentru CryChristiAN):

Oricum, si biblia zice ca va veni cand nimeni nu se va astepta.
Deci tongue

| CryChristiAN a răspuns (pentru PrajituricaCuFrisca):

Tocmai de asta. SI maine poate sa vina. Gandeste-te ca exista chiar si in clipa asta un pustnic care se roaga neincetat pentru ca Dreptul si Milostivul DUmnezeu sa nu o distruga. BIneinteles, Dumnezeu nu va distruge creatia Sa, adica pomii apele si ce a mai creat deoarece va distruge doar raul, iar Biserica va fi rapita.Biserica fiind de fapt toti crestinii din toate neamurile, de la prima venire a lui Mesia si pana in ziua de astazi.

29 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Verde.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu.

| JustMusic a răspuns:

Poate pentru tine ca eu sunt imuna la asa ceva am trecut prin asa ceva in 98 dupa in 2002 in 2006, in 2010 de 2 ori sidej asunt obisnuita.

Acum serios sfarsitul lumii stie doar Dumnezeu cand va veni, plus ca sa demonstrat ca aceea dat nu e sfarsitul lumii si sfarsitul unui an calendaristic la maiasii.

| oOSaritaOo a răspuns:

Sau.
Sper că nu crezi în aşa tâmpenie. laughing

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Eventual,probabil nu din cauze naturale.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Da-i un search pe la mine printre raspunsuri.

| h3r a răspuns:

Sfarsitul a venit in acelasi rand cu criza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu sfârşitul, ci începutul, începutul vacanţei de iarnă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti dau raspunsul in 2013.

| Aneurysm a răspuns:

Nope. Pe 21 îs invitat la petrecerea aia culeanu.

Răspuns utilizator avertizat
| Never4ever a răspuns:

Nu

| Mokaxoxo a răspuns:

Nup.

| Pufuletica98 a răspuns:

Tipul care cronstruieste calendarul Mayas se duce la seful Mayasilor si spune:
-Sefu', nu mai avem loc decat pana pe 21\12\2012.
La care seful:
-Lasa asa ca doar aia nu o sa creada ca vine sfarsitul lumii.

| biwltyad a răspuns:

Nu vine. In biblie scrie : "Doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii "

| Rooobi a răspuns:

Spune-i asta cutiei mele de pateu din frigider care expira in 2013...

| MerVeilleuX a răspuns:

Looogic ca nu!

| dragoilidia a răspuns:

Ti-a spus cumva Dumnezeu asta? daca da atunci raspunsu va fi da. Daca nu sia i auzit tu cine stie pe unde inseamna ca nu! hai ma sa vorbim serios aia care au spus ca vine sfarsitu pe 21.12. 2012 nu pot prezice viitorul ma.gandeste-te logic.si mai lasati baiatu sau fata in pace a pus si ea o intrebare! cu placere georgeggg. fundita? te rog!

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

Mai nou, urmasii maiasilor au zis ca tot ce ne-au ''tradus'' americanii din acel calendar e o minciuna, americanii vanzand efectiv cultura lor. Acestia inteleg inca lumba MAYA si spun ca acel calendar e un simplu calendar in care se arata circulatia planetelor, astrilor si alte prostii.
In concluzie... sfarsitul lumii NU vine in 21.12. 2012.
Merit funda?

| tl34 a răspuns:

Offf doammneee inca o data acest subiect.Parerea mea este ca mayasii astia nu au mai avut pixuri si foi sau ma rog cu ce si pe ce scriau!

| EdiC a răspuns:

Daca as sti ca vine sigur sfarsitul lumi m-as duce la cea mai buna colega din clasa si as...da bini di tat

| Cristian29 a răspuns:

Nu vine nici un sfarsit, doar nu explodeaza planeta peste noapte.

| unknown12345 a răspuns:

Cu alte cuvinte, TU! :d

| unknown12345 a răspuns:

Se vede ca tu te aflai printre aia corijenti, pentru ca eu am scris la pers. a 2-a, nu a 3-a :p

| andreeanein3 a răspuns:

Neh. Am serbare pă' douşunu.