| Anonim97695333thf a întrebat:

Am auzit ca daca iti tai unghiile duminica imbatranesti fara sa te căsătoresti, devii uituc si te iau durerile de cap. E adevarat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta merita un raspuns, dar unul de tip Radio Erevan:
Da, este adevarat, doar ca imbatranirea va fi normala, nu te vei casatori daca nu doresti, uiti doar ce nu vrei sa-ti amintesti si durerile de cap au cu totul alte motive.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce sunt alea "unchii"? Daca este vorba de unghii sa stii ca nu-i adevarat. Eu mi le tai oricand si n-am patit-o.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca da! Probabil ca te maninca si bau-bau daca te barbieresti duminica. Ce sa mai zic ca azi am spalat rufe. Uite ca ma duc sa ma barbieresc si sa fac o baie. Probabil nu o sa mai vedeti pe aici, ca ma ia satanel. tongue

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, sunt doar mituri cretine, tipic folclorului dogmatic romanesc.