| matrix100 a întrebat:

Am o casa la tara, curte, gradina mare... si aterizeaza o farfurie zburatoare, un UFO pe propietatea mea. Ies de acolo niste omuleti cu capul mare, ne salutam prieteneste. O punem de un gratar alea alea, ca au venit cu ganduri pasnice. Ce institutie din Romania are dreptul sa intre pe proprietatea mea pentru a studia cazul? Le trebuie mandat de perchezitie sau o alta forma legala? Intrebarea asta ca sa mai scapam de plictiseala happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intr-un asemenea caz poate intra orice institutie/organ, incepand cu cele locale si pana la persoane din Guvern.
Nu le trebuie nici un mandat, nu este vorba de nici o perchezitie, de unde ai scos asta (de perchezitie).

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cata seriozitate la o întrebare amuzanta, ar veni asistentele frumoase sa te consulte dacă ești viril la minte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Intră imediat serviciile și mascații și te iau pe sus.

| doctorandus a răspuns:

Stii ce s-a intamplat cu conchistadorii? Ei aveau pojar si europenii suportau relativ bine pojarul, dar pe bastinasi i-a imbolnavit si ucis in masa.

Asta poate fi un motiv pentru a intra pe proprietatea ta.

| Brizbriz a răspuns:

"acum o oră | matrix100 a întrebat:
Am o casa la tara, curte, gradina mare... si aterizeaza o farfurie zburatoare, un UFO pe propietatea mea. Ies de acolo niste omuleti cu capul mare, ne salutam prieteneste. O punem de un gratar alea alea, ca au venit cu ganduri pasnice. Ce institutie din Romania are dreptul sa intre pe proprietatea mea pentru a studia cazul?"

orice institutie si oricine de ORIUNDE isi abroga dreptul de a face, ce vor in numele securitatii propriului stat, al aliantei NATO, AL DORINTEI DE A PUNE MANA PE CEVA CARE LE POATE ADUCE PUTEREA GLOBALA

cat despre mandat samd, ideea e simpla: ai in curte ce poate fi considerat imigranti ilegal care au trecut granita fara acte corespunzatoare, sau MAI RAU, potential teroristi care au violat spatiul aerian romanesc/NATO
deci, stai asa, ca se cauta cineva la mandat... NU o sa vezi tongue

Răspuns utilizator avertizat
| NYK4u a răspuns:

Înainte de gratar, ii pui sa își înscrie farfuria pe Bulgaria, bagi manele și nu cred ca mai ai probleme.

| Dvi2002 a răspuns:

Nu are voie in curte nici Jandarmeria nici S.I.A.S

| alexGeorge13 a răspuns:

Ai curaj sa sufli in fiola?