| DarthNiger a întrebat:

Am o curiozitate, de ce majoritatea filmele romanesti de dupa revolutie sunt numai despre sex, injuraturi la greu, sani si asa mai departe? adica am observat acest lucru de multe ori in multe filme romanesti, nu e o intrebare ofensatoare sau ceva, pur si simplu nu inteleg de ce a aparut aceasta "moda"

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am observat și eu, m-am uitat la lumea e a mea și m-am scârbit efectiv. Probabil încearcă să prindă în afară sau la publicu tânăr din țară pe premiza sexu vinde

| DarthNiger explică (pentru Adry05):

Treaba e ca si sexul ala trebuie pus cu un scop intr-un film, toate elementele astea au si ele rostul lor dar la filmele romanesti nu prea le vad rostul, parca sunt aruncate acolo sa fie.

| Adry05 a răspuns (pentru DarthNiger):

Nu-mi spune mie asta, că eu știu laughing Nici 5 gang nu au nimic de spus și totuși sunt foarte populari, și alea de la tevelizor sunt niște plastifiate fără niciun fel de altă valoare și le apreciem, ți se pare că aici ar ține cont de ce trebuie făcut? Ce promovăm spune destule despre noi ca nație, aparent și filmele

| RAY a răspuns:

Asta cere audienta asta se ofera, cele mai populare video de pe Youtube romanesti au content tiganesc, incult, si cica nimeni nu asculta manele, 5 gang niste copii care se lauda ca au femei, droguri, bani ca si manelele noi, asta e societatea majoritar din pacate, una inculta
https://www.youtube.com/feed/trending?gl=RO
4 chesti tiganesti pe locul 1, 2, 3, 4 =bravo Romania

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru ca sa prostit lumea sunt obsedati de sex.

| sabin89 a răspuns:

Se observă o alunecare pe panta depravării, nu numai în România, dar cam peste tot în lume.

| Sofer a răspuns:

Dar a fost faina moda asta sa vezi sanii.

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

E plin de sanii pe tiktok

| Sofer a răspuns (pentru RAY):

Ma bag man si eu pe tiktok.

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

Ieri am petrecut doua ore, prima oara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta înțeleg românii prin liberă exprimare. Și literatura e la fel.

| 70gabriela70 a răspuns:

Bună! Probabil fiindcă regizorii aveau mai putine restricții și pentru ca și prindea la poporul proaspăt liber. Îți dai seama ce schimbare majora a fost pentru toată lumea. De la tv cu portia unde se difuzau mai mereu cântecele pentru și despre tovarăș la multitudinea de posturi TV dintre care la unele după 12 se difuzau filme deocheate. Lumea era destul de doritoare de chestii necenzurate așa ca regizorii profitau din plin.

| DarthNiger explică (pentru 70gabriela70):

Nu e vorba doar de filmele imediat de dupa revolutie, ma refer si la filmele noi din 2013, 2014.