| Live.Laugh.Love a întrebat:

Am o provocare pentru voi: Cine ma face sa ma tavalesc pe jos de RAS primeste funda! Nu conteaza ca sunt bancuri, intamplari etc. vreau doar sa ma tavalesc pe jos de ras laughing

sa vedem cine primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
| Andutsaa a răspuns:

Buna:*!

La banca se infatiseaza un batranel care cere sa i se acorde un credit destul de mare. Putin jenat angajatul bancii il intreaba:
− Ce varsta aveti?
− 85 de ani, raspunde senin batranelul.
− Stiti, la aceasta varsta aveti nevoie de cineva care sa garanteze ca veti achita imprumutul
− A, nici o problema vin cu tata!
Blocat, functionarul exclama:
− Cu tata? Imposibil, dar cati ani are?
− 110 replica batranelul! Haideti va rog, insista el, stiti avem nevoi de bani pentru nunta bunicului
Din ce in ce mai uimit, angajatul bancii intreaba:
− Dar cati ani are bunicul dvs?
− 140, veni raspunsul
− 140? si la varsta asta vrea sa se insoare?
La care batranelul raspunse facand cu ochiul:
− Ei, nu prea vrea el, dar il imping paritnii!
(Eh` daca am traii si noi atat` 8-> )

Reguli de buna purtare valabile intr-o relatie (valabile pentru uzul barbatilor)
1 Femeia e cea care face intotdeauna regulile
2 Regulile se pot schimba oricand, fara notificare prealabila
3 Nici un barbat nu poate cunoaste toate regulile
4 Daca femeia suspecteaza ca berbatul cunoaste toate regulile, ea va schimba imediat macar cateva dintre ele
5 Femeia nu greseste niciodata
6 Daca femeia greseste este din cauza unei grave neintelegeri a carei cauza directa este ceea ce barbatul a facut sau a spus gresit
7 Daca se aplica regula numarul 6 barbatul trebuie sa-si ceara scuze imediat pentru neintelegerea provocata
8 Femeia se poate razgandi in orice moment
9 Barbatul niciodata nu se poate razgandi fara asentimentul scris al femeii
10 Femeia are toate drepturile sa fie furioasa sau suparata oricand
11 Orice incercare de a discuta aceste reguli poate duce la vatamare corporala
12 Femeia are in totdeauna ultimul cuvant
(Asta e clar=)) )

Nu am mai vorbit cu sotia mea de 18 luni - nu imi place sa o intrerup.

-Sotia mea ma iubeste mai mult decat a fost vreodata iubit un barbat pe pamant!, spune Bill in timp ce-si trage scaunul preferat la bar.
− Ce te face sa spui asta?, intreaba barmanul.
− Saptamana trecuta am fost cam bolnav si mi-am luat cateva zile de concediu medical.Suzie a fost asa de incantata sa ma aiba in preajma ca de fiecare data cand venea postasul sau laptarul alerga inaintea lor fluturandu-si bratele si strigand:"Sotul meu este acasa! Sotul meu este acasa!"

Doi politisti mergeau cu o masina de politie. Se opreste la o intersectie si se da jos din masina. Constata ca a lasat cheile in masina si s-a blocat usile. Il vede pe un boschetar care stergea parbrize.
− Pustiulica cum deschid usa ca voi le aveti cu astea?
− Pai trageti asa de usa, trage pustiu nu merge.
− Pai incercati cu o sarma ca va este putin geamul deschis, faceti un rotund bagati pe siguranta si trageti.
− Bine, zice politaiu.
Mai trece ceva vreme si trece un om pe langa pustiu razand in hohote. (ce mai era pe jos). La care pustiul il intreaba de ce rade.Omu ii raspunde ca la o intersectie ii un politai care incearca sa deschida usa cu o sarma.
− Si ce e raun in asta, ca eu l-am invatat?
− Pai inautrul masini ii alt politai care il dirijeaza mai la stanga mai la dreapta si acum trage.

Se trezeste Ion de dimineata buna ca avea de crapat lemne.No, si se apuca Ion de crapat, cind il vede pe Gheorghe la poarta:
− 'Mneata, Gheo!
− 'Mneata, Ioane!
− C faci ma, Gheo? Nu vii sa ma ajuti la lemne?
− Nu pot ma Ioane ca is beteag rau...
− No, tulai Doamne, da' ce ai ma Gheo?
− Boala gre' ma Ioane!
− Da' ce boala ai ma?
− Boala venerica...
− Ioi, ma... da' cum ii boala asta, ma?
− Pa' stii tu ma Gheo... ma doare in p*** de lemnele tale!

Cred ca ajung:))... daca mai vrei uite, http://www.mioritice.com/

Vezi cand te tavalesti pe jos sa nu te lovesti:)), te-am pupat, pa-pa:*!

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Eeee si acum ca te-ai tavalit pe jos de ras vreau fundoaca.

| Hombre a răspuns:

Băăăă, voi nici la Trivia/Amuzante nu gustati umorul, la capitolul asta sunteti varza astia care ati dat cu stupid, nu stiti decat sa va tavaliti pe jos de ras, tavalitiva cin'va tine.

| Cσσкiє a răspuns:

Nu e chiar aşa amuzant, dar zic şi eu, deşi ştiu că nu merit funda.
Aveam vreo 5-7 ani( acum am 12) şi am făcut cu tata o plimbărică în Parcul Monument, din Brăila. E un stadion acolo, se juca un meci de fotbal. Tata e pasionat, aşa că a vrut să mergem, dar eu: "Nuu, mi-e frică!". Tata se uită la mine, zâmbind: "De ce?". "Păăi, o să mă pună să joc!".
Pe la 7-8 ani, mă gândeam: "Măăi, cum m-or fi făcut părinţii?". Şi îmi imaginez eu o cameră întunecată, cu un bec slab, părinţii mei în ea. În mijlocul camerei e o masă, plină cu celule( pe atunci, celulele arătau ca nişte pastiluţe Halls albastre), ei le luau şi le combinau ca să mă facă pe mine.

Şi o glumiţă...
La farmacie vine o bătrână de 80 de ani cu o reţetă. Farmacistul o întreabă:
- Reţeta este pentru dvs?
- Da.
-Stiţi că este o reţetă de anticoncepţionale? Acestea nu vă fac nimic.
-Ba da, mă fac să dorm liniştită.
-Cum aşa?
-Iau câte o pastilă în fiecare dimineaţă, o pisez si o dizolv în paharul cu suc al nepoatei mele de 16 ani. Aşa dorm eu liniştită!

-Mamăăă, uite, Ionel dă cu scaunul în mine!
- Păi dă şi tu în el!
-Nu pot, că al meu e moale!

| Азбука a răspuns:

Nu poti sa razi si fara sa te tavalesti pe jos?

| LovelyBitch a răspuns:

Farsa AlinuteiAlinuta vrea sa faca farse de 1 aprilie.
Se duce la mama ei si striga disperata:
- Mama, tata s-a spanzurat in pod!
Fuge maica-sa disperata in pod, dar acolo nu gaseste nimic.
Ii spune lu alinuta:
- Draga mea, dar nu e nici un om spanzurat in pod.
- Ha! Ha! Te-am pacalit! S-a spanzurat in garaj.
Misterul casatorieiAlinuta o intreaba pe mama ei:
-Mami, de ce in ziua nuntii mireasa se imbraca in alb?
-Ca e cea mai frumoasa zi din viata ei!
-Pai si atunci mirii de ce se imbraca in negru?
Roata AlinuteiVine Alinuta acasa de la scoala si o intreaba pe ma-sa:
- Mama, mama, pot sa fac si eu roata afara?
- Nu ca o sa ti se vada chiloteii.
A 2-a zi vine Alinuta si o intreaba pe mama ei din nou :
- Mama, mama, pot sa fac si eu roata afara?
- Nu mama ca o sa ti se vada chiloteii.
A 3-a zi vine Alinuta acasa si ii spune mamei ei:
- Mama, mama, am facut roata.
- Si nu ti s-au vazut chiloteii?
- Nu, ca i-am dat jos...
FluierulAlinuţa vede la plajă un băieţel în pielea goală. Îi zice mamei:
-Mamă, ce-i atârnă băieţelului între picioare?
-E, ce să-i atărne... o fluierice.
După o jumătate de oră Alinuţa începe să plângă.
-De ce plângi?
-M-ai păcălit mamă. Degeabă am suflat că nu fluiera!
Alinuta la discotecaIntr-o seara, Alinuta cere mamei voie sa mearga la discoteca.
- Bine, dar sa ai grija sa nu lasi nici un baiat sa sa urce pe tine!
- Bine mama!
Dupa ce a venit de la discoteca, mama a intrebat-o :
- Alinuta, s-a urcat vreun baiat pe tine?
- Nu mama, dar ce, eu sunt proasta? M-am urcat eu pe ei!
Mesaje cu dublu inteles
Imi aduc aminte cum a fost prima oara... M-am asezat pe spate, si incet incet am simtit o intepatura, de unde a iesit sange cu o substanta galbuie. Tu mai intrebat daca ma doare, iar eu, cu ochii in lacrimi, am zis ca nu, dar pana la urma n-am mai putut suporta, si am tipat. Ah! te-am scos masea afurisita.
Ai fost alaturi de mine cand m-am imbolnavit. Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul. Ai fost alaturi de mine cand mi-am bushit masina. Dispari! Imi porti ghinion!

| eububu a răspuns:

SPAM/user/eububu.html

| Alle_1389 a răspuns:

Mergeam linistit cu avionul meu personal cand deodata apare o defectiune la motor. Pilotul meu striga: "Tineti-va bine, Domnule Presedinte, ne prabusim!". Dar eu nu-mi pierd calmul si imi folosesc super-suvita mea ca sa zbor din avion. Cand ajung pe pamant prind avionul cu un deget si il asez frumos pe pamant. Pilotul zice: "Traiasca Super-Base, eroul meu! Hip-hip-uraa!"

Intr-o zi mergeam linistita cu tata intr-o plimbare pana la pizzarie cand dintr-o data a cazut o umbrela si tata a zis ca cineva da cu pusca si a fugit
http://www.trilulilu.ro/mihai_alexandru/268e17276774a3

Funda?

| neamtzu92 a răspuns:

Vad ca nu te-a facut nimeni sa te tavalesti...:)

uite intra pe acest link e un program de stan up comedy

http://www.220.ro/......ipXOH9YYM/

iti sugerez sa te uiti si la partea a 2 a

| E1enush a răspuns:

S-au născut doi gemeni, pe unul îl chema Uşurel iar pe celălalt Belimeaipula.
La naştere Uşurel plîngea încet, Belimeaipula tare de tot!
Pe la 7 ani au mers la şcoală, Uşurel făcea un exerciţiu o dată, Belimeaipula de 10 ori!
Pe la 14 ani au învăţat să muncească, Uşurel făcea o căpiţă pe o parte, Belimeaipula pe toate părţile, Uşurel ridica furca cu o mînă, Belimeaipula cu amîndouă mîinile!
Pe la 25 ani se împrietenesc, Uşurel cu o fată, Belimeaipula cu toată lumea, Uşurel face nunta în familie, Belimeaipula cu toate neamurile!
Cei doi fraţi au îmbătrînit, Uşurel a fost fericit o perioadă, Belimeaipula toată viaţa!
Pe mormîntul lui Uşurel scrie să-mi aduci flori în fiecare zi, iar pe al lui Belimeaipula "cînd vrei tu!"