| Kife a întrebat:

Am vazut ca uni mai pun "P.S." ce inseamna?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Regnum Caelorum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post Scriptum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scrie la scrisori nu pe forum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu, cand ai uitat sa zici ceva, scrii P.S si zici ce ai uitat.
P.S. poate insemna:
-Post Scriptum
-apropo
-adica
De obicei se pune la incheiera unui text, iti mai amintesti ceva, mai dai un detaliu.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Pe scurt.

| Goddess23 a răspuns:

Post Scriptum. De obicei se foloseste la sfarsitul frazei, sfarsitul conversatiei.

| FlorinPopa a răspuns:

Post sciptum. De obicei se scrie in scrisori: dupa ce s-a incheiat scrisoarea si s-a pus semnatura, si expeditorul isi mai aduce aminte ca a omis ceva, scrie P.S.: si ce mai si-a adus aminte ca a omis.

| CutiePieMarzia a răspuns:

Un calculator pe la sfarsit