| anonim_4396 a întrebat:

Ați dori să ne împărtășim întâmplări amuzante din grădiniță/ școală/ liceu/ facultate? Cred că fiecare a trecut prin chestii care ar stârni măcar un zâmbet... happy Dacă și așa viața e tristă uneori...cine vrea să spargă gheața? big grin

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa să fie.
Eu îți propun să începi tu.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Bine, încep eu...
Când eram într-a 12-a și urma să dăm Bacul, într-o dimineață ne-am trezit cu o foaie lipită bine pe ceas (nu se putea citi ora) pe care scria cu frumos, cu majuscule: VINE BACUL. Chestia amuzantă e că nimeni nu s-a obosit să o dea jos o bună vreme și, mai mult decât atât, proful de filozofie ne-a întrebat dacă suntem masochiști. laughing Același prof care striga "pomelnicul" la fiecare oră, întrucât filozofia era de la 2 la 3 și mulți fugeau - de fapt nu, mergeau încet. big grin
Mai am amintiri plăcute și cu alți profi din liceu, printre care proful de franceză. Nu am învățat cine știe ce franceză de la el, însă ne-am lucrat destul de serios mușchii abdominali la orele lui. Eram peste 50 în clasă la franceză (2 clase), nu prea fu aer, dar fu frumos. laughing Dacă cineva întreba ceva și proful nu înțelegea de atâta zumzet, îl întreba: Ce spui tu, străine? Dacă unul se agita, îl întreba ce se agită ca un Rexona... Dacă pe altul îi trimitea după dicționare și venea greu, zicea că e bun de trimis după moarte. Altuia îi plăcea să întârzie, iar chestia asta îl dispera pe domnul M. Însă trata situația cu același amuzament: Bună ziua, domnu' inspector! Nu v-am adus orhidee... Dacă i se părea că unul e mai nesi, îl complimenta:
Homo nesimțitus
Încrengătura Magarus
Numai că măgarul nu are nicio vină, că el își câștigă pâinea în mod onorabil.
Exact așa spunea. Și noi crăpam de râs în băncile noastre...
Și câte ar mai fi de povestit...

Acum dvs! happy

| Mosotti a răspuns:

Ca viata sa nu fie trista conteaza prezentul si ce facem pentru el, nu ce a fost. Sigur ca mai amuza treburile astea dar aia e.

| JicaContra a răspuns:

Eram in liceu, clasa 10-11 si eram "DUS", daaaaaaar din cand in cand mai vedeam cate un rahat, asa ca vad scaunul de la catedra cum ca pilonii orizontali, care tineau sezuta, abia intrau in pilonii verticali, DAR zeul poznelor, ma pune sa ii scot de tot din pilonii verticali, TOATA clasa ma vede ce am facut, si vine profa de mate care se uita in jos la noi si tranteste catalogul pe catedra si... aaaa, aaaa... SE ASEAZA JOS, siiiiiiiiiiiiiiii, NIMIC nu se intampla, toata clasa astepta cu sufletul la gura, nimieni nu zicea nimic, nimic, NIMIC, asa ca se uita profa crucish, CE DRACU AU PATIT ASTIA DE SUNT ASA DE TACUTI?!?!? si isi continua ora "business as usual", ma rog, la un moment dat il cheama pe Puiu la tabla

Puiu era un tip TRAZNET, care facea culturism singur acasa, si rezolva saracu de el problema de matematica, la tabla, pana se aude un TROZNET INUMAN... aaaaaAAAAA, SARACUL Puiu se face rosu, ROSU CA RACUL privind sub catedra si (iar) SARACUL Puiu... INGHEATA TOTAL, dupa aprox 40 de secunde se aude un URLET de sub catedra: "AI DE GAND SA MA RIDICI DE AICI?!?!?!?!?" moment in care "SARACUL Puiu" se conformeaza

NIMENI nu stie ce a vazut "SARACUL Puiu" in afara de el, NU a vrut sa spuna ce a vazut, iar profa nu a mai facut nimic in legatura cu "problema" asta, NICIODATA!

| Marius22222222222 a răspuns:

La engleza aveam o profesoara care Desi era romanca preda lectia doar in engleza. Vorbea foarte repede si nu se intelegea efectiv ce spune. Am mers la diriginta toti revoltati cu gandul ori sa ne schimbe profesoara ori da predea altfel lectia. Cum toti erau rusinosi am zis Lasa ca vorbesc eu cu ea. Doar ca in loc sa ii explic situatia ma ridic in picioare si zic "doamna profesoara iesiti afara din clasa" laughing

| RKBlue a răspuns:

1)I-am zis invatatoarei mele dintr-a 2:"Mami". din greseala.
2)Aveam un profesor de matematica super exigent si super bun (inca preda). Intr-o zi intra directoarea in clasa(e putin disperata uneori dar si de treaba) si ne spune sa mergem sus in sala de spectacole, sa participam la un curs despre siguranta pe internet.
Cand sa ne ridicam, profesorul zice"Unde credeti ca mergeti?", "Doamna directoare, asta e ora de matematica si trebuie sa facem lectia". Incep dupa sa se certe(de fapt directoarea se certa, el era foarte calm.)Imagineaza-ti o femeie de 1.65 aproape urland la un barbat cu vreo 15 ani mai batran, de 1.80.Erau ca un pitic si un urias. Dupa vreo 5 minute, ne-a lasat sa plecam(sigur ne lasa oricum, dar voia sa arate ca el e seful laughing )
Si cursul a fost interesant.
3)Intr-o zi intra directoarea(aceeasi) si ne intreaba: "Cine a mers la toaleta si n-a tras apa? E o mizerie totala! Doamnele de serviciu nu trebuie sa se ocupe de astfel de chestii!"(imagineaza-ti ca cineva chiar ar recunoaste ca nu a tras apa sau ce a facut la baie)
4)Eram la o ora(cred ca religie) si stateam pe telefon(inainte sa fiu judecat, vreau doar sa spun ca lectia aia era plictisitoare, cred.
Orice ar fi fost... )
Deci, eram pe telefon si profesorul ma striga:
El:-R.
Eu:nu aud nimic
El:-R.
Eu:tot nimic.
Cred ca mi-a spus numele de cateva ori, pana cand...
.
Toata clasa imi striga numele.
Imi ridic privirea din telefon,"Poftim?"
Profesorul:"Nimic"
5)Eram la franceza si aveam test.
Aveam, desigur, telefonul.
Am scris ce stiam si am vrut sa mai scriu de pe telefon.
Am copiat frumos, si gata.
Apoi, am inceput sa mai corectez din niste greseli, sa mai sterg niste cuvinte scrise urat, etc.Si doar aud:"De ce copiezi, R?"
Moooor.Si acum ma doare capul cand ma gandesc la asta.Ea nu a vazut cand copiam, dar i s-a parut ca copiam in timp ce scriam...
Am ramas fara cuvinte.
Si dupa ce am dat testele ma intreaba:"La ce alte materii mai copiezi"(WTF? )
Oricum, ca sa nu se ia nimeni de mine(de parca s-ar intampla asta rolling on the floor ), trebuie sa spun ca aproape toata lumea copia la franceza, si ii prindea pe jumatate macar.Dar se pricepea sa-i prinda si pe cei care nu copiau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când mi-am început grădinița mi-am făcut un prieten foarte bun, eram cei mai buni prieteni.

Într-o zi am găsit o cărămidă în curte și o tot aruncam, la un moment dat prietenul ăsta al meu a aruncat cărămida spre mine și eu mă uitam entuziasmat la cum îmi vine cărămida în cap. Un pas dacă făceam nu mă lovea, dar eram prea fascinat de cărămidă(apropo de Phineas și Ferb).

P.S. [Nu mai știu nimic de prietenul ăla.]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apai numai amintiri triste îmi vin in minte.
La grădinița mă simțeam neîndreptățit pentru că mama unui coleg îi dădea mită învățătoarei (brânză și lapte) și se comportă mai frumos cu el, dar cu mine era exigenta dădea și cu linearul peste degete și mă lu-a de urechi, in schimb pe el deloc chiar daca avea același rezultate.

In școala cel mai penibil moment a fost când diriginta a intrat în galeria mea foto, pe motiv că nu aveam voie cu telefoane și am mintit-o, îmi trimiteam mesaje cu o fata, iar eu i-am zic că e de la Vodafone Doamana. laughing)
Si a găsit numai poze p0rno, in fata clasei zicea cu voce tare fiecare amănunt din poze și toți râdeau de mine. Mă umilit in fata clasei pentru că am mințit-o.
Ah da și când era să violăm in "joacă" o fata care s-a transformat într-un aproape abuz, eu și încă 3
Băieți iar diriga când mă întrebat ce am făcut, eu i+am zis "nimic doamna, eu doar am tinut-o de picioare".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eram în autobuz și credeam că iubita mea s-a pus în stânga mea așa că i-am pus mâna pe picior pentru a-i atrage atenția la ce urma să-i spun.
Problema este că nu era ea ci un bărbat. Problema și mai mare este că mi-a făcut cu ochiul zâmbind.

P. S. [Am coborât la prima și am luat-o pe jos să-mi treacă trauma.]

-

La școală mă enerva unul că mă bătea și fugea prea repede așa că l-am așteptat în clasa lui pentru a-i pune coșul de gunoi în cap când vine. Dar a intrat profesorul primul...

P. S. [Mama i-a spălat sacoul și cămașa după ce m-a bătut bine.]

-

Când eram la școală prin clasa a 3-a credeam că laptele de capră vine de la căprioare iar pentru asta trebuiau mai întâi prinse(nu știam și de caprele domestice).
Profesoara nu m-a putut convinge că oaia dintr-o imagine este o capră, dar nici eu pe ea că este doar o oaie ce are părul mai drept.

-

Într-o zi am pus o pioneză pe scaunul profesorului, dar s-a pus fix în poziția în care să nu-l înțepe. I-a mai rămas și pioneza înfiptă-n pantaloni.

P.S. [Încă încerc să înțeleg cum de nu l-a înțepat. Sau chiar nu l-a înțepat?thinking ]

| Byb2001 a răspuns:

Păi sa povestesc cateva din întâmplările mele amuzante din liceu până în clasa a 11 a: cand eram prin a 9 a am băut o bere înaintea de ora de bio si am mințit profa ca am luat 5 dar de fapt luasem 4 in test si tot a aflat, am sărit gardul la liceu in spatele polițistului ma văzut după am fugit in clasă ca sa îmi piardă urma, pentru prima oară m-a prins ca copiam prin clasa a 9 a de era sa ma fac cu un 1 dar norocul meu ca nu l-am luat deci amintiri frumoase