| anonim_4396 a întrebat:

Aveti ureche muzicala? ati cantat, cantati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Am fost în corul școlii.
Cântam înainte, fredonam toate melodiile Irinei Loghin (mama a crezut că voi deveni cântăreață), dar cu trecerea timpului și necazurile ivite, nu.
Nici nu știu dacă mai pot cânta vreo dată.
Pa, pa.

15 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Eu aşa credeam până m-am ascultat o dată înregistrată pe casetofon, aveam doar 7 ani dar am înţeles rapid că sunt o armă sonică periculoasă, de-atunci nu mi-a mai trebuit, mi-am scutit semenii de o suferinţă nemeritată. Mă mai chinuie talentul câteodată, mai cânt sub duş...crapă faianţa!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Alina, am ureche muzicala si am invatat sa cant la un instrument fara ca parintii mei sa ma dea la o scoala de muzica. Cant foarte bine cam de pe la 10 ani la un instrument cu clape, dar meseria care ma consacrat a fost in domeniu auto unde castig destul de bine.

| MisterKat a răspuns:

Sunt foarte talentat la muzica, chiar sunt! Daca vreti sa ma ascultati cantand, face-ti-va o asigurare de viata mai intai... : ))

| MisterKat a răspuns:

*Sa imi corectez greseala: faceti-va nu face-ti-va... oboseala isi spune cuvantul...

| costyn162 a răspuns:

As vrea sa pot participa la mai multe activitati dar in liceul meu nu prea se organizeaza asa ceva. Asa ca raman cu cantatul la dus si din cand in cand karaoke pe net.

| CatalinMG a răspuns:

Tatal meu m-a invatat cate ceva cu vioara si acordeonul, si sa nu va ganditi la manele sau mai stiu eu ce.

| Adolescentul a răspuns:

Buna! Sincer pot spune ca da insa mi-e rusine sa cant in fata unui public, cant pentru mine happy pentru a ma relaxa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Profa de muzica imi spunea ca nu ma pricep deloc. Da nici acum nu o inteleg, mie imi place cum suna vocea mea. Sincer rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! Nope, nope.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cant...pe unde ma apuca, nu conteaza ca sunt pe strada sau in casa ...si putin ma intereseaza daca sparg geamurile cuiva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O doamne sunt profesionista luatai lectoi dela mine.
DA cant mai bine decat cel mai tare canteret.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer sa spun pot cinta dar in fata unui public am emotii

| usernamealy a răspuns:

Nu stiu nu m. a auzit nimeni cantand ...de fapt la scoala profu d muzica si m. a lasat si p mine sa intru in cor

| DyaMika a răspuns:

Salut...batting eyelashes

mdaah...eu am ureche muzicaala.eu sunt la Liceul de Arta.shy cant la vioara si pian...paa

| teonikaa a răspuns:

Am ureche muzicala! si chiar mi-a zis o cantareata ca stiu sa cant! si eu o sa devin o cantareata!winking