| Hammurabi a întrebat:

Azinoapte s-a trecut la ora de vară. S-au dat ceasurile cu o oră înainte.
Ceea ce mie nu mi se pare deloc corect.
Ne-au furat o oră din weekend.
Nu puteau să facă chestia asta luni la prânz?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trenurile trebuie să se adapteze din mers la noul orar.
Sunt mai puține trenuri de noapte, astfel se elimină iregularitățile mai ușor, asta fiind unul din motivele serioase. Mai sunt și altele.

| Lioana a răspuns:

Da. Asa e. Lasa ca ne dau o ora in plus intr-un week-end de octombrie. Pe aceea n-am vrea sa o puna luni la pranz. Nu-i asa? laughing
Dar nu-i rea ideea.

| gogu220 a răspuns:

Păi dacă o punea în pauza de masă ce făceai? Doar deschideai sufertaşul şi gata, pornea banda?

| Hammurabi explică (pentru gogu220):

Tot ca să ne fure ai dracu' pesediști.

| gabicoo a răspuns (pentru Hammurabi):

laughing