| Thecurious a întrebat:

Batranul era pe patul de moarte, iar batrana (sotia) era asezata undeva langa el.
-Auzi, sa ii dai dacia lu' lu' Mihai (nu aveau copii) a lu' Marcica.
-Ala care nu te-a sunat de un car de ani, ai uitat câ ii in Ameirica!?
Mai bine ii i-o dai lu Costel a lui sor-mea.
-A, bine, bine.
Sa ii dai mobila, ca-i mostenire de familie, lu' var-miu, Mircea.
-Ai uitat ca ț-o luat tătâ mostenirea di la Barbu (fratele lui ) că are el copii in Anglia la facultate.
-Da, bine, bine.
-I-o dai lu' Cosmin a lu' sor-mea, di casâ noua.
-Garsoniera di pi bulevard sa i-o dai lu Mirel-un inginer cu care a lucrat la fabrica timp de 30 de ani.
-Ăla, care te-a băgat in ciroza!
-Auz fă! Cine moare in casa asta? Eu sau tu?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, să-mi spui când să încep să râd.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Ha, ha

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Da, dacă am început, să îmi spui și când să mă opresc.
Mă, tu chiar nu ai altă treabă, că stai toată ziua pe TPU!
O să îmi notez orele și minutele și o să fac cu ele teoria chibritului și te o să te ignor, că una e să fii pe aici, alta e să spamezi, simpatic fiind, chiar.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

M-am suparat.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Dacă nu îți trece până mâine e grav.
Mie mi-a trecut deja.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Sa stiti ca va apreciez extrem de mult, nu as vrea sa racim relatia de parteneri conversationali online.
Intru pe TPU pentru a cauta intrebari si raspunsuri interesante.
Trebui sa lucrez, pentru o perioada, mai mult cu computer-ul pentru a-mi atinge niste obiective.

| Thecurious explică (pentru Thecurious):

Un motiv important, pentru care intru pe TPU, e sa va urmaresc si pe dumnevoastra.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Vă mulțumesc, o să vă anunț când am decedat, ca să nu vă mai deranjați.

| SilentRain a răspuns:

Descrierea muieri clasice, găsește ea mereu un motiv laughing)

| Thecurious explică:

Am gresit categoria.
Trebuia sa o postez la "Trivia/Amuzante".