| deniv161 a întrebat:

Am văzut un joc la niște nemți foarte interesant pe care vreau sa îl încerc. Știe careva cum se numește jocul cu următoarele reguli:
(Am văzut doi jucatori, nu știu dacă se joaca in mai mulți) Între doi jucatori este o sticla (preferabil goală) iar fiecare dintre ei trebuie sa dea cu mingea "in pământ". Cel care Nimerește sticla trebuie sa dea peste cap o sticla de bere de 0, 5 l (astea au avut ei). Dacă cineva are vreo idee cum se numește acest joc poate sa îmi spună și mie?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Aaaas, o știe toată lumea:

"trinken sie die ganze Flasche"

| deniv161 explică (pentru sierra1):

Mersi mult!

| sierra1 a răspuns (pentru deniv161):

Vezi să nu te imbeți, fii iubit!