| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, cum pot sa fac sa le închid gura la cei care mă văd pe trecere și ei accelerează și după tot ei înjură? Ceva replici sa-i lasă fără cuvinte #Respect din partea mea

Răspuns Câştigător
| Tirisvald a răspuns:

Gandeste-te pasiv defensiv. Daca un individ (sa nu folosim peiorative) accelereaza cand te vede pe trecerea de pietoni, crezi ca ar fi o idee buna sau utila sa-i dai o replica care sa-l lase fara cuvinte?
Nu de alta dar daca ramane fara cuvinte trece la fapte. La violenta fizica. Daca nu esti pregatit pentru asa ceva - si cel mai bine este de evitat pentru ca intr-o masina se pot afla tot felul de obiecte contondente sau cu proiectil, lasa #peiorativ sa isi vada de drum.
Solutia cea mai buna si rapida este sa faci o plangere online la politie cu numarul de inmatriculare, eventual o inregistrare, locul unde a avut loc incidentul si numarul tau de telefon, pentru a fi contactat de cineva. Da rezultate, poate nu crezi. Daca nu este la prima abatere si apare in evidente cu antecedente, va fi urmarita problema.
Concluzia care te poate feri de probleme este nu te angaja personal in conflicte cu #peiorativ happy