| Camelia_8424 a întrebat:

noaptea trecuta am visat ca ma musca un caine de picior, m-am trezit brusc atunci cand "infigea coltii in mine" cu o durere groaznica in locul in care eram muscata in vis, ma doare ingrozitor de tare piciorul in acel loc(gamba piciorului drept)
1. ce sa fac sa-mi treaca?
2. ce reprezinta visul?
3.parca in vis nu simti nimic, eu de ce am simtit?
urgent ca ma seaca durerea astacrying!

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Ai facut ceva rau unui caine in trecut si in prezent? daca este asa el te-a pedepsit, daca ii faci rau si el are dreptul sa-ti faca rau

| A12NDRA a răspuns:

1.Sa folosesti un medicament, ex. Fastungel
2.pai probabil s-ar fi putut sa ai o crampa, si mie mi s-a intamplat sa visez ca se omoara una si de fapt auzeam stirile de la tv, asa ca ti s-o fi pus un carcel foarte dureros in acel moment
3.si mie mi se intampla sa mai visez lucruri care sa para ca si adevarate, nu te impacienta
Sper sa iti treaca piciorul si sa te ajute informatiile mele!

| DmnProfesoara a răspuns:

Poi, eu ce sa-ti zic.Cainii intr-adevar inseamna dusmani. Daca de obicei ai crampe sau carcei, e bine sa ai pregatite niste pastile ca sa-ti treaca si sa poti dormi linistit.

Insa, eu daca eram in locul tau, dupa un astfel de vis nu imi mai ardea de vreo pastila sau alceva...laughing)Varianta pe care o cred si o sustin, este ca inainte sa te culci sa spui o rugaciune, in asa fel Dumnezeu te va ocroti toata noaptea.

Si alceva, inainte sa te culci nu te mai gandi la lucruri rele, ca s-ar putea sa-ti lucreze subconstientul, si o luam de la inceput...laughing)

| Myuu a răspuns:

1. Ia ceva impotriva dureri
2.Ca nu te impaci bine cu caini, asa cred
3.Si mie mi s-a intamplat, am visat ca am alunecat pe gheata in mana stanga si cand m-am trezit nu mai puteam de durere din cauza lovituri

| Camelia_8424 explică:

@andra333...nu nu am facut rau ...am eu impresia sau esti mai negativista de fel?

| GoldDust a răspuns:

1. Ia o pastila 2. Cainii reprezinta dusmanii pe care ii ai, deci, nu prea este de bine- daca ar fi sa ne luam dupa superstitii... iar 3. Mi s-a intamplat si mie sa visez ca alerg iar a doua zi sa ma trezesc cu febra muscularalaughing toate astea se datoreaza subconstientului care lucreaza si nu face diferenta dintre realitate si viswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Iei un nurofen sau alt antiinflamator nestereoidian pentru durere
2.cumpara`ti o pisica ca sa "alungi visul"
3.nu ai simtit atunci ca a fost un caine invizibil si ceea ce ai tu e o rana invizibila. mare atentie la ranile invizibile ca se trateaza doar cu medicamente invizibile :-s