| viperra a întrebat:

Buna,spuneti-mi intrebari capcana,cu tot cu raspuns,sa fie faine, cel mai bun castigs funda!

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

I: Cat fac unul, unul si cu altul si cu trei legat de patru?
R : 1 + 11 + 34 = 46

I: Care femei traiesc mai mult decat barbatii?
R: Vaduvele.

I: Ce litere urmeaza in sirul de litere: U, D, T, P, C, S, S, _, _, _.
R: O, N, Z, de la opt, noua, zece...
Ce e pe lume mai scurt si mai lung, mai incet si mai repede, mai pretuit si mai regretat?
R: Timpul.

I: Doi pitici numarau o bila. Bila cade pe ciment si face:"poc! poc!"
De ce nu a facut :"poc! poc! poc!"?
R: Pentru ca era bila, nu trila...

De ce are corn rinocerul?
R: Pt ca n are chifla sau placinta.

I: Ce faci, cand mergand pe strada, intalnesti un omulet verde?
R: Traversezi.
-
I: Cate oua poti manca pe stomacul gol?
R: Unul singur.

Care an dureaza numai o zi?
R: Anul Nou.

Unele luni au 31 de zile altele 30, cate luni au 28 de zile?
R: Toate lunile. 12.

In preajma unui cocotier foarte inalt se afla 4 aninmale :
-un leu
-o maimuta
-o veverita
-o girafa
Cele 4 animale hotarasc sa se ia la intrecere. Care animal va ajunge cel mai repede in varf pentru a lua o banana?
R : Cocotierii nu fac banane.

Tatal si fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare iar fiul este dus de urgente la spital. Pe masa de operatie doctorul chirurg spune: Nu pot sa il operez deoarece este fiul meu. Cine este doctorul chirurg?
R : Mama.

Care este diferenta intre 1000 ursi albi si un urs alb?
R : 999

Ce se afla intre Soare si Pamant?
R : şi

Ce are Brad Pitt prea scurt, Schwartzenegger prea lung, Madona nu are iar Papa nu-l prea foloseste?
R : Numele de familie

Cine este omul in fata caruia toti barbatii isi scot palaria?
R : Frizerul

Ce intra de 3 ori in Femeie?
R : litera " e "

Mama Anetei are 9 copii pe care-i cheama:100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800... Cum il cheama pe al 9-lea copil?
R : Aneta

Cu ce seamana jumatatea unei portocale?
R : Cu cealaltă jumătate

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......tand-cate/

Raspunsul : apasand pe buton

| zurick a răspuns:

Cat a durat razboiul de 100 de ani?(116)
Ce tara produce palarii Panama (ecuador)
In ce luna sarbatoresc rusii revolutia din Octombrie? (noiembrie)
Peria pentru parul de camila este facuta din: (blana de veverita)
Insulele Canare au fost numite dupa care animal?
a.canarul
b.cainele
(cainele)
Numele regelui George al saselea era:
a.Geoge
b.Albert
(Albert)
Care este culoarea cutiei negre din avioanele comerciale?
a.negru
b.portocaliu
(portocaliu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce le mai numesti intrebari daca vrei si raspunsurile?

| YellowShoes a răspuns:

Ce culoare are pantera roz?
(Negru)
De ce?
Exista pantera roz?
raised eyebrows