| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cat mai multe 'ghicitori' cu capcane de genul: Un american care traieste in Florida poate fi inmormantat la New York? Cel adresat va spune: Da. Ne luand in considerare ca in intr scrie 'traieste', deci e in viatalaughing
Dau funda la cele mai tari si mai multe.

8 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Esti intr-o competitie de alergat.Il depasesti pe cel de pe locul 2.pe ce loc vei fi? ( toti care i-am intrebat au zis 1, dar raspunsul e 2 laughing )

| DeeaLove08 a răspuns:

1)un arici merge la magazin. cate ace de cusut cumpara?-nici unul. are destule ace la el laughing.
2)o sirena poate merge intr-o pestera de sub apa? nu poate merge pentru ca nu are picioarelaughing
3)te-ai lovit la picior. cand mergi la doctor? cand nu te mai doare piciorul ca sa poti mergelaughing.
4)dupa ce iei cina mama iti spune :''strange masa.''. dar daca nu este masa plianta? laughing
5) ce animal spune:" incetez din viata"? multi or sa spuna:"urusul- pentru ca spune :"mor, mor". raspuns corect: niciunul- animalele nu pot vorbi.
6) mergi pe drum si dai de o balta de noroi si de o bara. te-ai prins? daca zici nu, inseamna ca nu te-ai prins de bara si ai cazut in noroilaughing.
7) stii bancul cu guma?
-nu
-sterge-o laughing

| andragrigoras2000 a răspuns:

1.o vrabie merge intr-o zi 200 de kilometri.cati kilometri va merge vrabia in 100 de zile?(vrabia nu merge)
2.intr-un acvariu sunt 10 pesti.2 se ineaca.cati pestisori mai raman?winking(pesti nu se ineacalaughing)

| BlugiStramti a răspuns:

Daca in apa sunt 7 pesti si 2 se ineaca cati mai raman?(pestii nu se ineaca).

E o groapa cu rahat si deasupra ei o franghie,te-ai prins?(daca nu te-ai prins(de franghie)inseamna ca ai picat in rahat)

Ce animal minte?(ursul pentru ca zice mor mor mor,dar nu moare)

Daca eu sunt tu, tu esti eu, care-i prostul(tu pentru ca daca eu sunt tu ...prostul sunt eu pentru ca zice EU SUNT EU adica eu andra sunt roxana si carei prostul.eu adica roxana... daca eu sunt tu)

ultima nu stiu daca o pricepi, dar FUNDA?>

| Lovely a răspuns:

Un barbat se poate casatori cu sora vaduvei sale? ( Daca este o vaduva, el inseamna ca e mort, deci nu poate)

Intr-un bazin sunt 4 pesti, unul se ineaca, cati mai raman?laughing( asta e simpla, pestii nu se ineaca)

Daca tu esti intr-o cursa si tocmai l-ai intrecut pe al 2lea concurent al catalea esti acum? ( vei raspune primul, dar de fapt esti al2lea, pentru ca l-ai intrecut pe al2lea, deci i-ai luat locul si aucm tu esti al2lea)

Daca in aceiasi cursa il intreci pe ultimul al catalea esti? ( nu exista! nu il poti intrece pe ultimul, pentru ca asa tu ai fi ultimul)

Daca ai o cada plina cu apa si ai la dispozitie o lingura si o cana cu ce crezi ca poti goli mai repede cada? ( vei raspunde cana, dar e mult mai usor sa scoti dopul de la cadalaughing )

| mitika12 a răspuns:

Cate oua face gaina pe luna(gaina nu exista pe luna)cum a scos stefan cel mare sabia din put(uda)un cocos sta pe o insula iar alt cocos pe cealalta unde cade oul(cocosul nu face oua)de ce se trag clopotele in biserica(de franghie)

| MyNameIsAna a răspuns:

O baba vrea sa amestece galustele dar sa ajunga la caluste nu poate ca o incurc iazul cum sa treaca sa amestece? raspunsul: galustele nu se amestecabig grin

| Avram_Dyana_Maria_1991 a răspuns:

1: Intr-un palmier sunt banane.Cine ajunge primul la banane? Pasarea, maimuta, elefantul, girafa, sau leopardul?

2: Cum iese un cal alb din marea neagra?