| sabiana a întrebat:

Cam cate carti citeste un roman pe durata vietii lui?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cum zice -brigaela- de la zero la cateva mii!
Personal nici eu nu stiu cate carti am citit pana acum, mai ales ca, datorita faptului ca este si util si necesar sa citim, pe langa placerea de a citi o carte buna, continui sa citesc!
Ma bucur ca un copil mic de cate ori primesc in dar o carte, nu-mi imaginez viata fara carti.
Mai nou, am inceput sa citesc si carti luate de pe net, nu e acelasi lucru, cand tii o carte in mana ai un sentiment aparte, dar, tot carte e si placerea cititului este aceeasi.

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Roman.thinking probabil k vreo.7 cu tot cu cele din liceu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca e imposibil de apreciat. Variabilitatea e prea mare: intre zero si cateva mii.

cristian
| cristian a răspuns:

Mai sunt si analfabeti care nu au pus mana pe o carte in viata lor.

eileen
| eileen a răspuns:

In medie vreo 20 de carti.

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde cit de mult iubeste acest lucru.

| Zoombe3 a răspuns:

Eu citesc in medie o carte la 2 -3 luni.

| Nastia a răspuns:

Vre 10 sau 20...nu cred ca mai mult pentru ca nu suntem prea mari amatori d citit...

| galileo a răspuns:

Ceau. Nu cred ca s-a facut o astfel de statistica. Un roman citeste in functie de nivelul de educatie, de pasiunea sa pentru carti, depinde unde se afla( mediul rural sau urban).

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Daca e roman adevarat....niciuna

nu ai observat ca mai nou te i-a lumea in ras daca citesti romanesad

| nicoleta_5825 a răspuns:

Depinde de cat de cultivat pote fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O statistică reală în domeniu cred că ar fi destul de greu de întocmit.
Fiecare om în viața lui se presupune că a citit minim o carte, maxim fără număr.
Lectură frumoasă.
Pa, pa.

| cleo a răspuns:

Pacat in opinia mea nu prea se mai citeste in romania voi nu credeti acelasi lucru?