| anonim_4396 a întrebat:

Cate animale a luat Moise pe arca?

Răspuns Câştigător
| rain a răspuns:

Niciunul. happy

Arca era a lui Noe.

14 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Noe a fost cel care a adunat animalele pe arca(nu se stie cate animalel-dar a luat din toate speciile existente cate 2-a fie pereche) apoi dupa potop s-au inmultit! Moise n-are nici o legatura cu asta(el a despicat marea rosie in 2)

| Elena1234456 a răspuns:

Niciunulwinking.

| Marinela74 a răspuns:

Nr 1)era noe nr2)nu se stie cate animale nr 3)habarnai

| nimic pt nimeni a răspuns:

Poate noe nu moise, si noe nu a luat animale 'pe' arca, le-a luat 'in' arca tongue

| MangoGirl a răspuns:

A fost noe si am observat ca te uiti la te pui cu blondele, buna emisiune, nup?

| piroo a răspuns:

Niciunul. Arca era a lui Noe

| xtina a răspuns:

laughing Niciuna, si daca ai intreba " Cate animale a luat Noe pe arca?" ti-as raspunde cu: Multe, Toate din jungla, padure laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moise a luat tot neamul si l-a scos din robia egiptului.si l-a condus 40 de ani prin desert.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciunul, arca era a lui Noe tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| Musique_7725 a răspuns:

Nu Moise a luat animale pe arca ci Noe

| nuritza a răspuns:

Moise nu avea arca. Noe avea arca. Noe a luat o pereche din fiecare rasa de animal de pe Pamant!

| Alexandroiu_Georgia_1996 a răspuns:

Niciuna:-P

| Matei_Florin_1981 a răspuns:

Niciuna