| cristi27 a întrebat:

Cati dintre voi spun ca nu le plac manelele dar totusi le asculta?

Răspuns Câştigător
| MonicutZZa a răspuns:

Pai mie nu-mi plac insa parintilor mei si tuturor prietenilor le plac si n-am ce face trebuie' sa ascult...cu parintiisad

27 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu fac categoria cealalta, imi plac dar nu prea le mai ascult laughing

cami
| cami a răspuns:

Ei, sa fim seriosi acum...Roxy manelista, sau Fernando de la Caransebes,+ Petrica Americanu` nu fac parte din categoria manelistilor mei preferati.Mda, un Copilul de Aur sau un Guta asa din cand in cand...parca mai merge;)) uite, ceva ce nu-mi displace.

http://www.trilulilu.ro/ionut_buda/29c7f79047ff49

| elena a răspuns:

Cand vad la unele posturi tv, care vor sa-si faca audienta, cati jegosi si jegoase canta manele, mai ales la petreceri etaland bani "fara numar", imi este si sila sa le mai ascult...statul nu a auzit impozit pentru manelisti...ma simt umilita de acesta tiganiada mediatizata asa mult.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie nu imi plac si nici nu le ascult.happyManelele nu imi plac pentru ca vb numai despre bani, femei si altele chatterbox
Sunt nevoita sa ascult numai atunci cand merg la vreo petrecere sau vreo nunta si pe acolo se mai strecoara si cate o manea.In rest fara manele big grin

regis
| regis a răspuns:

Eu ascult si manele, iar daca imi plac unele piese nu vad care e problema. Gusturile nu se discuta iar atunci cand asculti muzica o faci pentru ca iti place ce auzi, nu pentru ca cei care o interpreteaza se remarca prin inteligenta, cultura si educatie.
De altfel am mai spus asta inclusiv aici - cine vrea cultura alege muzica clasica, restul genurilor, oricum s-ar numi ele si in orice parte a lumii si-ar avea originile, foarte rar pot fi incadrate in cultura.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai daca sunt la o nunta si am mai si baut ceva mai dansez si pe o mamea

| Silvia a răspuns:

Nu ascult manele laughing. mai am probleme cu tata uneori ca el ascula insa eu ma retrag cand face asta :d
O...si mai am o problema in timpul scolii ca am vreo 2-3 manelisti in clasa si isi exerseaza talentul vocal pe urechile mele... vor sa vada cat mai am pana surzesc. waiting

| BUBULINA a răspuns:

Nu imi plac deloc, insa fostul era manelist si eram nevoita sa ascult manele iahhh, acum gata nu mai ascult, ce marfaaaaaaa
cu vecini nu am treaba

prfml
| prfml a răspuns:

Vecinului meu, de sub mine nu ii plac manelele dar totusi le asculta big grin, de la mine happy

| JackieSue a răspuns:

De ce ar trebui sa ascult ceva ce nu-mi place.

Fac ravagii daca nu-mi place cevalaughing :

eram la un prieten care avea un frate care asculta manele mereu.Si mereu cand veneam pentru un proiect la baiatul respectiv...ma intampina fratisu` cu buzele mele ca doua petalelaughing. Pana cand s-a dus la wc si fratisu mic s-a dus la bucatarie sa aduca fursecuri. I-am aruncat toate cd-urile si radioul pe geam.:-s Ala a observat si si-a dat seama ca eu facusem asta si m-a pus sa platesc.Am platit. N-am mai calcat pe acolo.

[smugsweet memories]

| Annitu a răspuns:

Cand eram mai mica ascultam manele :-&... dar acum... Le UrAsC!:-&:-& nu imi plac si nici nu asculthappysi sunt mandra de asta!big grin

| adi a răspuns:

Sper ca putinisad

| Jonsdottir a răspuns:

Nici mie nu-mi plac, dar le ascult de la vecina de langa care e toapa si jumatate.de la ora 6 dimineata pana la 11 seara numai manele asculta cu boxele la maxim angry

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Mie nu-mi plac. Dar trebuie` sa le askult cand ma duc la un party, ca deh. straight face

| JustMeFlory a răspuns:

Acum vreo 3-4 ani ascultam.In rest nu ascult...chiar nu'mi plac... vorbesc numai despre bani, femei, si in plus nu canta corect(gramatical). Fiecare cu gusturile lui/ei.Nu ma deranjeaza cei care asculta.

| inna a răspuns:

Eu ascult rock-pop :X...manele de la vecini angry rolling on the floor

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mie imi plac doar cateva big grin

| Gabystelistu95 a răspuns:

Eu nu as asculta manelele niciodata

| cioco1tweety a răspuns:

Mie nu-mi plac manelele, dar le ascult zilnic multumita "scumpului"meu vecin care le pune si la 1 noaptea.si nu oricum.ci cu sonorul din boxe dat la maximX-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi plac, insa le ascult de la vecini. ce sa fac? nu ii pot muta din bloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@prfml-deci tu esti ala care imi pune zilnic manele. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le ascult de la blocul alaturat fara sa vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le ascult de la blocul alaturat fara sa vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru "eu_o_mare_enigma", nu erai acu' ceva vreme cunoscut sub pseudonimul iubymondialul? happy Erai sub acoperire? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@raspuns anonim-da, eram, si mi-a placut mult acel nimic.era funny.insa daca ai sa te uiti la prima mea intrebare pe la sfarsit, ai sa observi ca am lasat un comentariu acolo.si sa iti dau dreptate intr-un fel, da, eram sub acoperire.multumit? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac manelele si le ascult sunt inrait dupa manele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place foarte mult manelele