| BaiatujmekhBazatBrocuraj a întrebat:

Caut glume de șantier

9 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Anunta-ma cand le gasesti

| Goete a răspuns:

Niste turisti, in Bucuresti, filmeaza doi muncitori care lucreaza din greu, unul sapa un sant si la creo 20m dupa el, altul in astupa. Nemaiputand de curiozitate, ii intreaba de ce? "Punem cablu de fibra optica" Pai si cablul? "Noi suntem cu santul, Gheorghe pune cablul, el e in concediu.'

| LePotato a răspuns:

Hey, I like your namewinking

| Adrian21220 a răspuns (pentru LePotato):

Taci

| danbnz a răspuns (pentru LePotato):

Chiar e "gluma" de santier numele asta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi du-te pe şantier, acolo găseşti glume câte vrei... laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi,caută-le... happy

| Henrypericolpublic a răspuns:

De ce muncitorii cară sacul de ciment în spate?
Nu au bani de roaba./nu au fost inspirați sa își ia roaba/ca sa nu îl ia în mana.

| Anonim9114562123 a răspuns:

1. Emile, cand a fost cutremur tu dormeai. Asa-i c-ai cazut din pat si d-aia a fost cutremur?

2. Emile, cand razi tu se cutremura intreaga sala (la cinema). Cand rad doi ca tine, e cutremur pe bune.

3. Emile, inundatii sunt cand incepi tu sa plangi. E bine, totusi, ca esti vesel.

4. La tine acasa nu-ti trebuie izolatie termica, te pui tu langa geam, te lipesti de el si gata. La tine-n casa auditul energetic se face distinct: cu tine lipit de zid si fara tine-n casa, asa-i?

5. Emile, sa nu-ti faci niciodata casa, ca ar putea arata exact cum te imbraci tu.